Antalyaspor Futbol Sorumlusu Nuri Şahin’den flaş açıklama

tesbih

New member
Antalyaspor Futbol Sorumlusu Nuri Şahin’den flaş açıklama Fraport TAV Antalyaspor Futbol Sorumlusu Nuri Şahin, futbolu bırakma sonucunın yanlış anlaşıldığını belirterek, “Lisansım hala devam ediyor. Gerektiği vakit alanda ekibe katkı sağlayabilirim.” dedi.

Şahin, kulübün Döşemealtı ilçesindeki Atilla Vehbi Konuk Tesisleri’nde düzenlediği basın toplantısında, kendisinde yeni bir heyecana niye olan teklifi başarabileceğini düşündüğü için kabul ettiğini söylemiş oldu.

Kısa vadedeki gayesinin kadrosu âlâ duruma getirmek ve maçları kazanmak olduğunu lisana getiren Şahin, oyuncuların performansını yükselterek Antalyaspor’a ve Türk futboluna katkı sağlamak istediğini tabir etti.

Uzun vadede ise altyapıya değer vererek yetenekli futbolcuları Türk futboluna kazandırmak istediğini lisana getiren Şahin, Antalya kentinin ismini epeyce daha farklı platformlarda duyurmayı amaçladığını kaydetti.

Mesleğinde dünyanın en düzgün ve kaliteli hocalarıyla çalıştığını aktaran Şahin, şöyleki konuştu:

“Hem ulusal grupta hem kulüp kadrolarında dünyanın en âlâ hocalarıyla çalıştığım için kendimi epey şanslı hissediyorum. ‘Bu hocadan bunu kaptım’ dersem yanlış olur. Birtakım hocalardan nasıl olması gerektiğini birtakım hocalardan da yanlışsız olmayan şeyleri nasıl yapmamam gerektiğini gördüm. Çalıştığım isimler içinde benim için en kıymetlisi, kendime en yakın bulduğum isim Jurgen Kloop. Yalnızca teknik adamlık olarak değil hayatımda da ondan kaptığım epey şey var. Ben futbolun yalnızca ayakla değil kalple, beyinle oynandığını düşünen insanlardanım. Kalbe en düzgün dokunan antrenör olduğunu düşünüyorum Kloop’un. Benim için birinci sırada her vakit insan gelir. Her vakit futbolcu olarak bakmaktan çok karşımdakini insan olarak bakılırsan bir şahısım.”

“BENİ BU MİSYONA GETİRMEK CÜRET İSTEYEN BİR KARARDI”

Bir gazetecinin, “Futbolu bıraktığınızı deklare ettinız? Hoca oldunuz. Nasıl bir hissiyat?” sorusuna Şahin, “Burada bir yanlış anlaşılma oldu. Lisansım hala devam ediyor. Gerektiği vakit alanda gruba katkı sağlayabilirim. Ersun hocanın bırakmasının akabinde vazifeye 4 gün daha sonra geldik. Benim için de inanılmaz bir şey oldu. Aradılar idaremiz. Sağ olsunlar beni bu nazaranve layık gördü. Artısını eksisini konuştuk. Daima birlikte bir karar aldık. Mert bir karardı. her insanın önünde idaremize, liderimize teşekkür ediyorum. Beni bu bakılırsave getirmek yürek isteyen bir karardı. Benim bu nazaranvi kabul etmem de bu ekibe, kente, kulübe inandığımı gösterir.” karşılığını verdi.

Hayatta her şeyi hayli erken yaşadığına dikkati çeken Şahin, epeyce erken profesyonel olduğunu, erken evlendiğini ve baba olduğunu ve bir daha erken teknik yöneticilik bakılırsavini üstlendiğini vurguladı. Şahin, eşiyle ve paha verdiği beşerlerle konuşarak karara vardığını ve bu sonucunı “İyi ki de almışız” halinde değerlendirdiğini belirtti.

Futbolda bir grubun yalnızca ofansif ya da defansif bir biçimde oynamasını yanlışsız bulmadığının altını çizen Şahin, “bakılırsavimiz alana çıktığımız vakit maç kazanmak. Yeri geldiği vakit defansta yapacağız önde de basacağız. Yalnızca ofansif, defansif diye bir şey yok. Futbol epey gelişti. Her ekip bir şeyler deniyor. 10 sene öncesi ile futbol inanılmaz değişti. Her ülke muhakkak bir şey oynamaya çalışıyor. Yalnızca ofansif, defansif oynamak maç kazandırmaz. Benim anlayışım topun bizde kalmasını istiyorum. Keyif alalım istiyorum. Rakip üzerine geldiği vakit kaleyi de muhafazayı bilmemiz gerekiyor.” diye konuştu.

Sivasspor maçında İstek Çalımbay’ın kendisini epey sıcak karşıladığını anlatan Şahin, “Ne vakit istersem onu arayabileceğimi söylemiş oldu. Bunlar epey bedelli şeyler. Ona teşekkür ediyorum. Sivasspor karşısında maçı kazanmak için bir plan uyguladık. Yanlış kararla yani birinci haftadan hakemi eleştiriyor üzere algılanmasın. Onlar da insan. Maçtan daha sonra birliktelik uygun bir skordu ancak ben kazanamadığımız için üzüldüm. Birinci maçı kazanmayı fazlaca isterdim.” sözlerini kullandı.

A Ulusal Futbol Grubu’na teknik yönetici Stefan Kuntz’un getirilmesini pahalandıran Şahin, “Doğru bir karar. Türk futboluna Alman teknik yöneticiler her vakit katkı sağlamıştır. Deneyimli bir teknik adam. Başarılı olacağına inanıyorum. Ulusal ekibe ne kadar duygusal baktığını biliyorum.” halinde görüş belirtti.