Antalyaspor’un golcüsü Fredy, amaç büyüttü

tesbih

New member
Antalyaspor’un golcüsü Fredy, amaç büyüttü Üstün Lig takımlarından Fraport TAV Antalyasporlu Fredy, final maçında Beşiktaş’a 2-0 mağlup olarak kaybettikleri Ziraat Türkiye Kupası’na bu sene ulaşmak istediklerini söylemiş oldu.

Antalyaspor’a 2018-2019 döneminin devre içinde katılan 31 yaşındaki Angolalı orta saha oyuncusu “Fredy” lakaplı Alfredo Kulembe Ribeiro, ekibinin yeni döneme hazırlandığı Erzurum’un Palandöken Dağı eteklerindeki Yüksek İrtifa Kamp Merkezi’nde çalışmalarını sürdürüyor.

Angola Ulusal Grup oyuncusu da olan Fredy, AA muhabirine, geçen dönem birtakım hastalıklar ve sakatlıklardan dolayı istedikleri şeyleri ve maksatları tam olarak yerine getiremediklerini söylemiş oldu.

Uğraş ve alanda gösterdikleri istek manasında hoş bildiriler verdiklerini anlatan Fredy, “Hedeflerimize ulaşmak için olağan ki önümüzde güzel fırsatlar var. Bu sene bunları daha âlâ değerlendireceğimizi düşünüyorum.” dedi.

“YARIM BIRAKTIĞIMIZ BİR KUPA MACERAMIZ VAR”

Fredy, Ziraat Türkiye Kupası’nda başarılı olmak istediklerini belirterek, şu biçimde konuştu:

“Aslında istediğimiz bir amaç vardı. Onu da bir nebze başardık lakin Türkiye Kupası’na motive olduğumuz için ligde birtakım sonuçlar istediğimiz üzere olmadı. Konsantrasyonumuz daha epeyce kupaya kaydı. Bu niçinle istediğimiz sonuçların haricinde birliktelik ve galibiyetle sonuçlandıramadığımız maçlar oldu. Artık idmanlarımız epeyce sert geçiyor. Dönem öncesi kamplar yorucu ve ağır oluyor. Zira burada istediğimizi bulamazsak dönem içerisinde zahmet çekiyoruz. Geçen sene yarım bıraktığımız bir kupa maceramız var. O kupa maceramızı muvaffakiyetle sonuçlandırma niyetimiz ve isteğimiz var. Ligi de geçen yılkinden epey daha uygun yerde bitirmek istiyoruz. 10. sıranın üstündeki her nokta bizim için muvaffakiyet sayılabilir.”

Türkiye’ye gelmedilk evvel ülkeyle ilgili hiç bir şey bilmediğini aktaran Fredy, Antalya’nın hayli hoş bir kent olduğunu ve bundan dolayı şanslı olduğunu lisana getirdi.

Kulüp içerisinde her insanın kendisine yardımcı olduğu için adapte olma konusunda eza çekmediğini anlatan Fredy, “Benim hedeflerim genelde her gün bir daha sonraki gün, bir gün evvelkine nazaran daha düzgün olmak. Şu anda buradayım ve hedeflerim burayla alakalı. O yüzden maksatlar değil, gün gün hedeflerim var, yarın daha âlâ olmak istiyorum.” dedi.

Unutamadığı anlardan bahseden Fredy, şöyleki devam etti:

“Aslında kendi adıma unutulmayacak şeylerden birinci sırada alışılmış ki geçen yılki Türkiye Kupası finali var. Kulüp uzun mühlet uzak kaldığı amaçlardan bir adedine ulaşıyordu. O yüzden benim için unutulmazdı. Başkası de daha evvel kulüpte iki kez kırılmış olan kaybetmeme serisi rekorlarından birini kırmış olduk. Bu da bizim için hoş bir kayıt oldu. Bunlar benim için unutulmayacak anılar. Aslında ben keyif aldığım şeyi yapıyorum. Hoca bana güveniyor, inanıyor ve bunu hissettiriyor. Ben de hocanın bu hislerine karşılık vermek için çalışıyorum. Alana çıkıp oynuyorum, ortaya hoş enstantaneler çıkıyor. Rakip grubun hocaları bana tedbir almak istiyorlarsa alabilirler lakin ben keyif aldığım şeyi, işimi yapıyorum.”

Fredy, mesleği boyunca Hollanda, Angola ve Portekiz’de forma giydiğini hatırlattı.

Türkiye’deki ligle öteki ligleri karşılaştıran Fredy, “Türkiye, nitekim büyük isimlerin, deneyimli oyuncuların gelip nitekim mücadeleci bir ortamda kendilerini gösterme fırsatı bulabilecekleri bir ortam. Portekiz ligi nitekim taktik üzerine, Hollanda ligi daha genç oyuncuların kendilerini ispat edebilecekleri ve meslek yapabilecekleri bir yer. Türkiye ligi ise daha deneyimli futbolcuların bütün meslekleri boyunca edinimlerini ortaya koyabilecekleri bir sahne.” diye konuştu.

Fredy, 4 Mart’ta Üstün Lig’in 28. haftasında Fenerbahçe’ye konuk oldukları ve 1-1 birliktee sona eren uğraşta, grubunun Üstün Lig’deki 1000’inci golünü atarak tarihe geçmesiyle ilgili olarak şunları kaydetti:

“Tabi ki benim açımdan fazlaca hoş bir enstantane. İki sene evvel babamı kaybetmiştim ve bunu da kendi dünyamda ona ikram etmiştim. Antalyaspor için bir gol atmak benim için her vakit hayli kıymetli. Bininci golü atmak tabi ki inanılmaz gurur oldu. Taraftarlara bu vakte kadar verdikleri takviyeden dolayı şükranlarımı sunuyorum. O yüzden onlardan bizlere olan inançları hiç bir vakit kaybetmemelerini, bize her daim dayanak çıkmalarını istiyorum.”