Antalyaspor’un golcüsü Fredy: “Yarım bıraktığımız bir kupa maceramız var”

tesbih

New member
Antalyaspor’un golcüsü Fredy: “Yarım bıraktığımız bir kupa maceramız var” Antalyaspor’a 2018-2019 döneminin devre içinde katılan 31 yaşındaki Angolalı orta saha oyuncusu “Fredy” lakaplı Alfredo Kulembe Ribeiro, kadrosunun yeni döneme hazırlandığı Erzurum’un Palandöken Dağı eteklerindeki Yüksek İrtifa Kamp Merkezi’nde çalışmalarını sürdürüyor.

Angola Ulusal Grup oyuncusu da olan Fredy, geçen dönem birtakım hastalıklar ve sakatlıklardan dolayı istedikleri şeyleri ve amaçları tam olarak yerine getiremediklerini söylemiş oldu.

Gayret ve alanda gösterdikleri istek manasında hoş iletiler verdiklerini anlatan Fredy, “Hedeflerimize ulaşmak için doğal ki önümüzde düzgün fırsatlar var. Bu sene bunları daha güzel değerlendireceğimizi düşünüyorum.” dedi.

“YARIM BIRAKTIĞIMIZ BİR KUPA MACERAMIZ VAR”

Fredy, Ziraat Türkiye Kupası’nda başarılı olmak istediklerini belirterek, şu biçimde konuştu:

“Aslında istediğimiz bir maksat vardı. Onu da bir nebze başardık lakin Türkiye Kupası’na motive olduğumuz için ligde birtakım sonuçlar istediğimiz üzere olmadı. Konsantrasyonumuz daha fazlaca kupaya kaydı. Bu niçinle istediğimiz sonuçların haricinde birliktelik ve galibiyetle sonuçlandıramadığımız maçlar oldu. Artık idmanlarımız fazlaca sert geçiyor. Dönem öncesi kamplar yorucu ve ağır oluyor. Zira burada istediğimizi bulamazsak dönem içerisinde dert çekiyoruz. Geçen sene yarım bıraktığımız bir kupa maceramız var. O kupa maceramızı muvaffakiyetle sonuçlandırma niyetimiz ve dileğimiz var. Ligi de geçen yılkinden epeyce daha âlâ yerde bitirmek istiyoruz. 10. sıranın üstündeki her nokta bizim için muvaffakiyet sayılabilir.”

“YARIN DAHA GÜZEL OLMAK İSTİYORUM

Kulüp içerisinde her insanın kendisine yardımcı olduğu için adapte olma konusunda badire çekmediğini anlatan Fredy, “Benim hedeflerim genelde her gün bir daha sonraki gün, bir gün evvelkine nazaran daha âlâ olmak. Şu anda buradayım ve hedeflerim burayla alakalı. O yüzden amaçlar değil, gün gün hedeflerim var, yarın daha güzel olmak istiyorum.” dedi.

“HOCA BANA GÜVENİYOR”

Unutamadığı anlardan bahseden Fredy, “Aslında kendi adıma unutulmayacak şeylerden birinci sırada alışılmış ki geçen yılki Türkiye Kupası finali var. Kulüp uzun müddet uzak kaldığı amaçlardan bir adedine ulaşıyordu. O yüzden benim için unutulmazdı. Oburu de daha evvel kulüpte iki defa kırılmış olan kaybetmeme serisi rekorlarından birini kırmış olduk. Bu da bizim için hoş bir kayıt oldu. Bunlar benim için unutulmayacak anılar. Aslında ben keyif aldığım şeyi yapıyorum. Hoca bana güveniyor, inanıyor ve bunu hissettiriyor. Ben de hocanın bu hislerine karşılık vermek için çalışıyorum. Alana çıkıp oynuyorum, ortaya hoş enstantaneler çıkıyor. Rakip kadronun hocaları bana tedbir almak istiyorlarsa alabilirler lakin ben keyif aldığım şeyi, işimi yapıyorum.”

“TÜRKİYE DENEYİMLİ FUTBOLCULARIN YERİ”

Fredy, mesleği boyunca Hollanda, Angola ve Portekiz’de forma giydiğinden vurgulayarak, “Türkiye’deki ligle öbür ligleri karşılaştıran Fredy, “Türkiye, nitekim büyük isimlerin, deneyimli oyuncuların gelip hakikaten mücadeleci bir ortamda kendilerini gösterme fırsatı bulabilecekleri bir ortam. Portekiz ligi hakikaten taktik üzerine, Hollanda ligi daha genç oyuncuların kendilerini ispat edebilecekleri ve meslek yapabilecekleri bir yer. Türkiye ligi ise daha deneyimli futbolcuların bütün meslekleri boyunca edinimlerini ortaya koyabilecekleri bir sahne.” sözlerini kullandı.

Fredy, 4 Mart’ta Harika Lig’in 28. haftasında Fenerbahçe’ye konuk oldukları ve 1-1 birliktee sona eren uğraşta, grubunun Üstün Lig’deki 1000’inci golünü atarak tarihe geçmesiyle ilgili olarak şunları kaydetti:

“Tabi ki benim açımdan fazlaca hoş bir enstantane. İki sene evvel babamı kaybetmiştim ve bunu da kendi dünyamda ona ikram etmiştim. Antalyaspor için bir gol atmak benim için her vakit epey kıymetli. Bininci golü atmak tabi ki inanılmaz erdem oldu. Taraftarlara bu vakte kadar verdikleri takviyeden dolayı şükranlarımı sunuyorum. O yüzden onlardan bizlere olan inançları hiç bir vakit kaybetmemelerini, bize her daim takviye çıkmalarını istiyorum.”