Arda Turan’dan Fatih Terim’e veda

tesbih

New member
Arda Turan’dan Fatih Terim’e veda Galatasaray’ın Fatih Terim ile yollarını ayırmasından daha sonra Sarı-kırmızlı ekibin kaptanı Arda Turan, toplumsal medya hesabından yaptığı paylaşımla teknik adama veda etti.

Turan’ın paylaşımı şöyle:

“Canım Hocam,

Ne yazacağımı bilemiyorum zira bize ayrılık yok. Biliyorum ki, Fatih Terim ömrünüzde ise her vakit daha özelsinizdir, daha memnunsunuzdur.

Siz bana en sıkıntı vakit içinderımda, beni hiç yargılamadan sarıldınız, bana uzanan el oldunuz, evladınızı kucaklar üzere sarıldınız, beni kusurlarımla kabul ettiniz, daima ayağa kaldırdınız.

hayatıma birinci dokunduğunuz 1999 yılından bu yana sizinle yaşadığım her an, her hatıra benim için unutulmaz. Siz bana yeterli futbolculuk kadar insanlığı, babalığı, dostluğu, arkadaşlığı, liderliği de öğrettiniz.

Galatasaray’ın altyapısı, geleceği, sıkıntıları, mutluluğuydu her günkü konuşmalarımız, hayallerimizdi neredeyse tüm sohbetlerimizin ana konusu. Her vakit söylemiş olduğiniz üzere; evvel Allah’a, daha sonra da Galatasaray’a borçluyuz her şeyimizi, hayatımızı, hayallerimizi…

Galatasaray, bizim hayatımızda daima kazanmaktan daha öte mana söz etti…

Hocam,

Sizin gölgeniz bize kâfi.

Merak etmeyin; bizim görmediğimiz, bakmayı aklımızdan geçirmediğimiz Florya’daki çiçeklere, ağaçlara, duvarlara, banklara, altyapıdaki soyunma odalarına, çocuklarımızın mutfağına, uyuyacaklara yataklara Fatih Terim’in Galatasaraylılığı üzere sahip çıkacağız.

Bize hiç unutturmadığınız üzere, biz Galatasaraylıyız, kulübümüze, kıymetlerimize hep çalışacağız, öğütlerinizi asla aklımızdan çıkarmayacağız, daima hatırlayacağız.

Galatasaray’a adadığınız koca bir ömür için epey teşekkür ederim, hocam.

Sizin evladınız olmaktan daima gurur duyacağım.

Sizi epeyce seviyorum.”

BUGÜN FLORYA’DA

Ayrılık daha sonrası Terim evvel Florya’ya daha sonra da konutuna geçti. Fatih Terim’in takımındaki isimler ve kimi futbolcular, deneyimli hocayı ziyaret etti. Terim, bugün takımıyla birlikte Florya’ya giderek futbolcularla ve çalışanlarla vedalaşacak. Sarı-Kırmızılı kulüpte, antrenörler Selçuk İnan ve Necati Ateş, Futbol Akademisi’nin başındaki Ali Yavaş ile Florya’da Terim’le birlikte çalışan takımıyla de yolların ayrıldığı öğrenildi.