Ateşli silahlar yeni yönetmeliği tasa yaratıyor

ganka

Global Mod
Global Mod
Web sitesi
arkadasinigetir.com
Ateşli silahlar yeni yönetmeliği tasa yaratıyor Türkiye’de Ateşli Silahlar Yönetmeliği’nde 19’uncu defa değişikliğe gidildi. Yapılan son değişiklikte ruhsatlı silah alabileceklerin sayısı artırıldı. Silah yasağı olanların önü açıldı. Yeni yönetmelik tasa yaratırken, Kocaeli’de iki çocuğuyla birlikte bulunan Hatice Okumuş’un kullandığı arabaya yorgun mermi isabet etti. olayda talih yapıtı yaralanan ya da ölen olmadı.

Ateşli Silahlar Yönetmeliği’nde hükümet 19’uncu defa değişikliğe gitti. Yönetmelik ile birlikte silah yasağı olanların önü de açıldı.

Silah Yönetmeliği’nde yapılan yeni değişiklik kaygı yaratıyor. Kocaeli’de yaşananlar ferdî silahlanmanın ne kadar tehlikeli olduğunu bir kere daha gözler önüne serdi.

ÇOCUKLARIN DA İÇİNDE BULUNDUĞU ARACA MERMİ İSABET ETTİ

Olay Salim Dervişoğlu Caddesinde meydana geldi. Çocukların da ortasında olduğu, Hatice Okumuş’un kullandığı 41 AEF 406 plakalı arabaya yorgun tabir edilen kurşun isabet etti. Mermi çekirdeği mucize yapıtı cam ile tavan ortasına saplandı. olayda talih yapıtı yaralanan ya da ölen olmadı.

“ARACIN TAVANINDA 1 CM DELİK OLUŞTU”

Hatice Okumuş’un eşi Burak Okumuş, emniyette verdiği tabirinde yaşananları şu biçimde aktardı;

“Saat 18.00 sıralarında eşim beni aradı ve kullandığı adıma kayıtlı 41 AEF 406 plakalı aracın tavanına yorgun mermi olduğunu düşündüğünü bir cismin çarptığını ve aracın tavanında 1 cm kadar delik oluştuğunu söylemiş oldu. Ben de çabucak eşimin aracı park ettiği yere gittiğimde resmi takım otosu aracımın yanındaydı. Çabucak olay yeri grubunun gerekli çalışmayı yapması için aracı Kocaeli Vilayet Emniyet Müdürlüğü’ne götürdüm. Burada olay yeri grubu araç üzerinde gerekli incelemeyi yaptı. Aracı alarak eşim ile bir arada müracaat için polis merkezine geldim. Bu olayı gerçekleştiren şahsın tespit edilmesi durumunda kendisinden aracıma ziyan verdiği için şikayetçiyim.”

297 BAYAN ÖMRÜNÜ YİTİRDİ

Umut Vakfı’nın bilgilerine bakılırsa, Türkiye’de 2021 yılında 1 Ocak, 24 Eylül tarihleri içinde bayanlara yönelik 376 silahlı olay yaşandı. Bu olaylar kararı 297 bayan hayatını yitirdi. 151 bayan yaralandı. Türkiye’de yüzde 80’i ruhsatsız 20 milyonun üzerinde silah bulunduğu belirtiliyor.

DAVETTE BULUNDU: FERDÎ SİLAHLANMAYI ÖNLEYİN

Umut Vakfı, ferdi silahlanmanın önlenmesi, ferdî silahlanmayı önleyici yasal düzenlemeler yapılmasına vurgu yaparak, “Cezasızlığın önüne geçin. Kent eşkıyalarının düğün, asker cümbüşü ve kutlamalarda silah kullanılmasını önleyin. Bu kent eşkıyalarının aksiyonları kararı adam öldürüp, yaraladıktan daha sonrasında salıverilmesinin, elini kolunu sallayarak dolaşmasının, mağdurların daha da mağdur olmasının önüne geçin. Adalet ve hukuku üstün kılın… Her bireyin konutta, okulda, trafikte, özetlemek gerekirsesı tüm ömür alanlarında ‘huzur ve inanç’ için de yaşamasını sağlayın…” davetinde bulundu.