Attila Szalai: “Fenerbahçe’de olmaktan fazlaca mutluyum”

tesbih

New member
Attila Szalai: “Fenerbahçe’de olmaktan fazlaca mutluyum” Fenerbahçe TV’de ‘Günün Röportajı’ programına konuk olan Attila Szalai, gelecek dönem gayelerinden ve Fenerbahçe taraftarından övgü dolu sözlerle bahsetti.

EURO 2020 ile ilgili açıklamalar yapan Attila Szalai,“Öncelikle bizim ismimize fantastik bir deneyim olduğunu söyleyebilirim. Dönem daha sonrası direk olarak ulusal kadro kampına katıldık, orada antrenmanlarımıza başladık. daha sonrasında da küme maçlarına başladık. Portekiz, Fransa ve Almanya ile çaba ettik. Kendi adıma nitekim gururlu hissediyorum, birebir biçimde ülkem ismine gururlu hissediyorum. İnanılmaz bir muvaffakiyet elde ettiğimizi söyleyebilirim ” tabirlerini kullandı.

“FENERBAHÇE TARAFTARINA MİNNET BORÇLUYUM”

Avrupa Şampiyonası boyunca Fenerbahçe taraftarının kendini yalnız bırakmadığını vurgulayan Szalai,“Taraftarımıza, taraftarlarımıza bir minnet borçluyum. Onların takviyelerini turnuva boyunca hissettim ve nitekim de fazlaca keyifli oldum. Taraftarımızın dayanak veren bildirilerinden dolayı epeyce fazlaca memnun oldum. Onlara bu manada epey teşekkür ederim.” diye konuştu.

“FENERBAHÇE’DE OLMAKTAN ÇOK MUTLUYUM”

Fenerbahçe’de memnun olduğunun altını çizen Szalai, “Tabii ki de tüm kadro arkadaşlarımı epey özledim. Buradaki herkesi, sizleri, çalışanları… özlediğimi söyleyebilirim. Ulusal grupla son maçımızı oynadıktan daha sonra 2 haftalık bir tatil sürecim vardı ve ailemle birlikte vakit geçirdim. Ekibe katılmadan evvel medikal testlerimiz olmuştu, onlara katıldım. Alışılmış ki de tekrar buraya dönmek kusursuz bir his. Beşerler tarafınca tekrar sıcak bir biçimde karşılanmak benim hakikaten epey oldukça memnun etti. Ben burada olmaktan dolayı epey ancak hayli memnunum. Grupla birlikte bir daha egzersizlere başlıyor olmak benim için büyük bir memnunluk.” halinde konuştu.

“ÇOK SIKI VE ÂLÂ ÇALIŞIYORUZ”

Vitor Pereira ve yardımcı antrenörler hakkında konuşan yıldız oyuncu, “Hocamızla ve yardımcı hocalarımızla görüşme imkanım oldu. Birazcık da sohbet edebildik. Herkese ‘merhaba’ deme fırsatım oldu. Egzersizden evvel tüm grup arkadaşlarımla da görüştüm. Onların hepsi bana ‘hoş geldin’ dedi ve sıcak bir biçimde karşıladı. ötürüsıyla kendimi keyifli hissettim. Dünkü antrenmanımız da şahane geçti. Çok fakat fazlaca sıkı ve âlâ çalıştığımızı düşünüyorum. Umuyorum ki bu türlü devam ederiz.” tabirlerini kullandı.

“YENİ DÖNEMİ SABIRSIZLIKLA BEKLİYORUM”

Yeni dönemi sabırlızlıkla beklediğini vurgulayan Szalai,“Kendimi epey güzel hissediyorum. Geri döndüğümden dolayı, buraya geldiğimden dolayı gerçek manada epeyce lakin epeyce memnunum. Fizikî ve mental manada güzel düzeyde olduğumu düşünüyorum. İki haftayı tatil yaparak geçirmiştim. Ailemle birliktedim ve onlarla vakit geçirme fırsatı bulmak benim için epey büyük mutluluktu. Tıpkı biçimde onlarla futbol oynama imkanım olmuştu. Benim için şahaneydi.Tabii ki de buraya geri döndüğüm için fazlaca memnunum ve şu anda itibaren yeni dönemi, yeni rekabeti sabırsızlıkla bekliyorum.” diye konuştu.

“AVRUPA’DA DA BAŞARILI OLMAK İSTİYORUZ”

Yeni dönem hedefleriyile ilgili konuşan Szalai, “Hedefimiz bu yıl da şampiyonluk, alışılmış ki her yıl olduğu üzere. Her sene amacımız şampiyonluk ve kupalar kazanmak. Bunun için de sıkı ve ağır bir biçimde çalışmamız gerekiyor. Kendimizi daima olarak geliştirmemiz gerekiyor. Adım adım, maç maç daima kusurlarımızı geliştirmek durumundayız. Avrupa’da da başarılı olmak istiyoruz, bu da gayelerimizden bir tanesi. Bunu da söylemiş olduğim üzere çalışarak, kusurlarımızı düzelterek, eksik taraflarımızı gidererek yapabiliriz. Umuyorum ki her şey bu manada hoş olacak gelecek için.” dedi.

“BİZİM TARAFTARIMIZ HARİKA”

Fenerbahçe taraftarında övgü dolu sözlerle bahseden genç oyuncu, “Taraftarımızdan her vakit müspet geri dönüşler alıyorum. Kadro ismine şunu da söyleyebilirim ki bizim taraftarımız sahiden harika! Ekip içerisindeki herkes bunu hissediyor. Dün idman sonunda taraftarımızla burada konuşma fırsatımız oldu. Benim için sahiden mükemmel bir histi. Beni yanlarına çağırdılar, birbirimize ‘merhaba’ dedik ve küçük de olsa bağlantı kurma durumumuz oldu. Doğal ki bu küçük anlar bizler için fazlaca manalı. Biz, en âlâ taraftara sahip olduğumuzu düşünüyoruz. Fenerbahçe taraftarı en yeterli taraftar. Biz de onlara bütün memnunlukları vermek istiyoruz.” tabirleriyle açıklamalarını sonlandırdı.