Ayşe Begüm Onbaşı’nın ismi cimnastik salonuna verildi

tesbih

New member
Ayşe Begüm Onbaşı’nın ismi cimnastik salonuna verildi Aerobik Cimnastik Dünya Şampiyonası’nda altın madalya kazanan Ayşe Begüm Onbaşı’nın ismi eğitim gördüğü üniversitenin cimnastik salonuna verildi. Onbaşı, “Ter döktüğüm salonda kendi ismimin yazması, her vakit onu bakılırsacek olmam bana ekstra bir motivasyon kazandıracak. Çok mutluyum” dedi.
Azerbaycan’ın başşehri Bakü’de düzenlenen Aerobik Cimnastik Dünya Şampiyonası’nda altın madalya kazanan Ayşe Begüm Onbaşı, eğitim gördüğü İstanbul Gelişim Üniversitesi’nde karşılandı. Ayşe Begüm Onbaşı’nın ismi, idmanlarını yaptığı, ter döktüğü cimnastik salonuna verildi. Kendi ismini taşıyan İstanbul Gelişim Üniversitesi Ayşe Begüm Onbaşı Cimnastik Salonu’nda heyecanını attığı taklalarla yansıtan ulusal sportmen, “Büyükler kategorisinde alınan bu altın madalya Cumhuriyet tarihinde bir birinci. bu biçimde bir muvaffakiyete ulaşmak gurur verici bir olay” dedi.

“TÜRK BAYANIN GÜCÜNÜ KANITLADIK”

Altın madalyayı kazandığı an hissettiği hisleri paylaşan Onbaşı, “Kardeş ülkeye gidip İstiklal Marşı’nı okutabilmek bizim için en büyük maksatlardan biriydi. Büyükler kategorisinde alınan bu altın madalya Cumhuriyet tarihinde bir birinci. Ben de büyükler kategorisine geçtiğim birinci yılda bunu kazandım. bu biçimde bir muvaffakiyete ulaşmak hem benim adıma tıpkı vakitte ailem, antrenörüm ve beni destekleyenler ismine memnunluk ve gurur verici bir olay. Türk hanımın gücünü Azerbaycan’da da tüm dünyaya kanıtladığımız için fazlaca mutluyuz” diye konuştu.
İsminin cimnastik salonuna verilmesinden duyduğu memnunluğu Onbaşı, şu sözlerle ifade etti: “Çok onore oldum. Okuduğum üniversitede bu biçimdesine hoş bir oluşumun olması, bu biçimde hoş bir hareket beni fazlaca memnun etti. Herkese fazlaca teşekkür ediyorum. Ter döktüğüm salonda kendi ismimin yazması, her vakit onu bakılırsacek olmam bana ekstra bir motivasyon kazandıracak. Çok memnunum.”
Yapılan her işte muvaffakiyete ulaşmak için hem epeyce çalışmak gerekiyor tıpkı vakitte bu manada yaptığımız işi sevmek gerekiyor diyen Onbaşı, “Başarıya ulaşmak için pes etmemek gerekiyor ve bizim de yaptığımız iş aslında bu. Cimnastik tabiri caizse fazlaca nankör bir branş. Biz bir gün idmanı bıraktığımızda bizi 3 gün geriye atıyor. Bundan dolayı daima ve devamlı olarak idmanlara gitmemiz gerekiyor. Gitmediğimiz vakit da rastgele bir yerde kendimizi tamamlamaya çalışıyoruz. Devamlılık, azim ve hırsla çalışmak ve yetenek gerektiriyor. Bu işi sevmek gerekiyor, muvaffakiyete ulaşmak için sırrım bunlar” tabirlerini kullandı.