Bagnaia, Katar GP'sini Binder ve Martin'in önünde kazandı

ganka

Global Mod
Global Mod
Web sitesi
arkadasinigetir.com
Başlangıçtaki şampiyonun parıltısı, ilk turdan sonra ve yarışın geri kalanı boyunca şampiyonun bilgeliği: Bagnaia yine bir zaferle başlıyor, yeni sezonu açıyor Katar Geçen yıl Valencia'da olduğu gibi herkesin önünde bitirdik. Piedmontese'nin arkasında, bir cerrah kadar titiz, Bağlayıcısıralamada onu 2 puan farkla takip ediyor: Ktm ile Güney Afrikalı sürücü, Ktm'ye karşı (neredeyse) tek başına ayakta kalabileceğini gösterdi. Ducati. Pecco'nun rakibi podyumun en alt basamağına tırmanıyor. Jorge Martin: pole pozisyonundan başladı, Cumartesi günü sprint yarışını kazandı, bugün kesinlikle daha az keskindi ama liderin sadece 3 puan gerisindeydi. En çok korkulan Marc Marquez 4. sıradan memnun: Bu, Gresini takımıyla yeni macerası için hala harika bir başlangıç. Yamyam'ın arkasında bir Bastianini bir geri dönüşte. İle Alex Marquez Ve kaydeden Giannanotonio 6 Ducati ile ilk 7'ye girdiler, ardından hayal kırıklığı yaratan Aprilia'lar oldu Aleix Espargaró Ve Viñales: RS-GP'lerin ortasında Ktm var Pedro AcostaYamyam'a uzun süredir meydan okuyan Mazarran Köpekbalığı.

Bagnaia gülümsüyor: “Ben sessizce çalışan biriyim”

Pecco Bagnaia bitiş çizgisinde gülümsüyor: Cumartesi günü 4. sıranın ardından her şey beklendiği gibi gitti. “Ben sessizce çalışan biriyim. Potansiyelimizi biliyorduk, Cumartesi günü sprint yarışında bugünün tamamen farklı bir hikaye olacağını ve ısınma sırasında bir şeyleri değiştireceğimizi bilerek elimizden gelenin en iyisini yaptık. Her şeyi iyi hallettim. İyi bir ruhla Portimao'ya gidelim.”

Martin olumlu: “Çok fazla puan topladım”

Binder “çok memnun. Zor bir yarış olacağını biliyordum, sonuçtan memnunum. Ktm'im gerçekten güçlü. Pecco'ya yaklaşmaya çalıştım ama o mükemmeldi.” Jorge Martin olumlu bir hafta sonundan bahsediyor: “İyi başladım, zor bir yarıştı. Lastiği kontrol etmek zorunda kaldım, mücadelemin sonunda tempo çok hızlıydı.” Brad'le birlikte toparlanmaya çalışıyorum. Burada, Katar'da çok puan topladım, mutluyum.”

Bagnaia, bir şampiyon gibi başla ve kaç

Bagnaia ikinci sıradan muhteşem bir başlangıç yaparak herkesi şaşırttı ve iki virajda öne geçti. Marc Marquez de Bastianini'yi geride bıraktı: İlk turun sonunda Miller düştü ve kısa bir süre sonra Binder, hiç de aynı fikirde olmayan Martin'den ikinci sırayı almaya çalıştı. Aleix Espargaró zor durumda görünüyordu ve çok daha geriye kayıyordu. Pedro Acosta öne çıkıp Yamyam'a saldırmaya başladı.

Acosta ve Marc Marquez arasındaki mücadele

Yumuşak ve sabit bir gidişatla başardıktan sonra yarışın ortalarına doğru Pecco temposunu artırdı ve en hızlı turla Binder-Martin ikilisine karşı avantajı bir saniye onda ikiye çıkardı; Binder-Martin ikilisi sürekli olarak birbirlerine meydan okuyor ve sonunda kendi oyunlarını oynuyorlardı. oyun. Biraz daha geride, Marc Marquez motosikletinden gelen titreşimlerden etkilenmeye başlıyor ve etkileyici Pedro Acosta onu geçiyor. Daha uzakta Bastianini ve Di Giannantonio.

Honda ve Yamaha alınmadı

Son turlarda Binder, Pecco'ya yetişmek istiyor ancak bunun yerine Martinator'un dönüşüne dikkat etmesi gerekiyor. Bagnaia yirminci yarışı kazandı MotoGP rakiplerine net bir mesaj gönderiyor: Ben şampiyonum. Acosta neredeyse tüm yarışın baş kahramanı olduktan sonra birkaç sıra kaybetti. Yamaha Ve honda, alınmadı: Quartararo sadece 11. sırada. Zorluk içinde Bezzecchi (14.) iken Morbidelli Yaralanmanın ardından geri döndüğünde on sekizinci sıranın üzerine çıkamadı. İki hafta sonra Portimao'da randevum var.