Bakanlığın golf alanı planına mahkeme ‘dur’ dedi

ganka

Global Mod
Global Mod
Web sitesi
arkadasinigetir.com
Bakanlığın golf alanı planına mahkeme ‘dur’ dedi Antalya’nın Manavgat ilçesinde Kültür ve Turizm Bakanlığı’nca 2 kilometrelik kıyısı önünde yer alan 3 bin dönümlük Ulualan Bölgesi’nin golf alanı imali için planlaması Antalya 3. Yönetim Mahkemesi’nce “kamu faydasına aykırı” bulundu.

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın, Manavgat’ın 3 bin dönümlük Ulualan Bölgesinde otel ve golf alanı yapma planı, Antalya 3. Yönetim Mahkemesi’nce iptal edildi.

“BU KARAR HALKIN DİK DURUŞUNUN GÖSTERGESİDİR”

Husus hakkında açıklamada bulunan Manavgat Belediye Lideri Şükrü Sözen;

“Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın, Manavgat’ımızın geleceği olan 3 bin dönümlük Ulualan bölgemizde otel ve golf alanı yapma planının, “kamu faydasına aykırı” bulunarak Antalya 3. Yönetim Mahkemesi’nce iptal edildiğini büyük bir sevinçle öğrenmiş bulunmaktayım.

Bu karar, Manavgat halkımızın dik duruşunun, yaşadığı kentine sahip çıkışının, birlik ve birlikteliğimizin tüm Türkiye’ye örnek olabilecek en hoş göstergesidir.

Bu vesileyle, Manavgat Belediyemizin öncülüğünde kurularak inançla tüm sivil toplum kuruluşlarını harekete geçiren Ulualan’ı Muhafaza Platformu’na, hukuksal süreçte verdiğimiz uğraşımızda yanımızda yer alarak başarıda epeyce büyük katkıları olan Mimarlar Odası Antalya Şubesi’ne, tüm sivil toplum kuruluşlarımıza, Manavgat menfaatlerini öncelikli kılarak siyasetin önünde tutup, sahip çıkabilen siyasi partilerimize, hassas davranarak imza veren, uğraşımıza gönül veren tüm Manavgat halkına sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.