Bakü’de taraftarlar, Türkiye – Galler maçını yorumladı

tesbih

New member
Bakü’de taraftarlar, Türkiye – Galler maçını yorumladı EURO 2020 (Avrupa Futbol Şampiyonası) A Kümesi ikinci maçında, A Ulusal Futbol Kadrosu, Bakü Olimpiyat Stadyumu’nda Galler’e 2-0 mağlup oldu. Müsabakanın akabinde tribünlerde maçı takip eden taraftarlar, Galler’in yenilebilecek bir kadro olduğunu fakat ulusalların oyunda epey zayıf kaldığını söylemiş oldu.

Müsabaka için İstanbul’dan geldiğini söyleyen bir taraftar, “Bu maç için İstanbul’dan geldim. İhtimaller denizinde boğulmaya devam edeceğiz. Maçta sol bek eksikti. 83’üncü dakikada Mert Müldür’ün atamadığı golü Caner, hatta kenarda bekleyen genç Rıdvan Yılmaz dahi atabilirdi. Ancak kadroda yeterli gitmeyen bir şeyler var. Birinci maçta hiç bir biçimde oyuna ruhunu yansıtamadın, anladık. İtalya bizden epeyce daha âlâ bir kadro. Ama bu maç bizim kalibremizde, fazlaca rahat kazanabileceğimiz bir maçtı fakat bir daha de Kenan’ın, sol bekte Umut’un, orta alanda Okay’ın, bizim epeyce beklentimiz olan Hakan’ın epeyce zayıf kalması işi bu noktaya getirdi” sözlerini kullandı.

“ÜZÜLÜYORUM, YENİDEN DE DESTEKLİYORUZ”

UEFA A Lisansına sahip olduğunu tabir eden diğer bir taraftar ise, “Bir haftalığına müsaade aldım, buraya geldim, maalesef üzülüyorum. Ben teknik yöneticim. UEFA A lisansım var. Seçimler bence yanlış. örneğin Adem Büyük, ileride Burak Yılmaz’ın yanında uygun olmaz mıydı? Merkezden hamlede açamıyoruz. Bunu kim açacak. Vakit geçti ancak üzülüyoruz. İki tane ön liberomuz var. Merkezden gol yedik. Üzülüyorum. Ben ulusal ekip için canımı veririm. Ancak sonuç bu. bir daha de destekliyoruz. Pazar günü de buradayız. Bırakmayacağız” diye konuştu.

“HER ŞEY TALİHE KALDI”

Son maçlar öncesinde artık her şeyin talihe kaldığını söyleyen taraftarlar, “Biz de bu maç için İzmir’den geldik. İstediğimiz kararı elde edemedik. Mutsuzuz. Lakin umudumuz pazar günkü maçta en yeterli üçüncülerin ortasına girmek. Umarız bir muvaffakiyet elde ederiz. Bugün de İtalya-İsviçre maçının kararınu gözlemleyeceğiz. Artık her şey bahta kaldı” halinde konuştu.