Bayanların açıklamasına polis pürüzü: Çok sayıda gözaltı

HoVaRDa

New member
Bayanların açıklamasına polis pürüzü: Çok sayıda gözaltı Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu ile Bayan Meclisleri’nin 25 Kasım Bayana Yönelik Şiddete Karşı Milletlerarası Çaba Günü kapsamında Kadıköy Rıhtım’da yapacağı hareket Kadıköy Kaymakamlığı tarafınca yasaklandı.

Kaymakamlık, bayanların bugün saat 15.00’da Kadıköy Rıhtım’da yapacağı aktifliğin “toplumda infial uyandıracağını” argüman ederek yasaklama öne sürülen nedenini şöyleki deklare etti: “Milli, vicdani ve insani kıymetlere dokunacak, toplumsal iç barışı tehdit edebileceğinden ve aktiflikleri gerçekleştirecek grup/şahıslar ile vatandaşlarımız içinde kelamlı ve fizikî provokatif hedefli olayların olabileceği dikkate alındığında, kamu nizamının sağlanması, kabahat işlenmesinin önlenmesi ile oburlarının hak ve özgürlüklerinin korunmasının tehlikeye düşebileceğine dair güçlü kanıt ve bilgiler elde edilmiş, devletin ulusu ve ülkesiyle parçalanamaz bütünlüğüne, anayasal tertibe alışılmamış olabileceği yahut hak ve özgürlüklerinin korunması ve hata işlenmesinin önlenmesi hedefiyle yasaklanmıştır.”

RIHTIM ABLUKA ALTINA ALINDI

Yasak sonucu daha sonrası Kadıköy Rıhtım’ın tamamı abluka altına alınarak kapatıldı. Bayanların açıklama yapılmasına müsaade vermeyen polis 50’den çok hanımı gözaltına aldı.