Beşiktaş Lideri Ahmet Parıltı Çebi açıklamalarda bulundu

tesbih

New member
Beşiktaş Lideri Ahmet Parıltı Çebi açıklamalarda bulundu Ahmet Işık Çebi, Beşiktaş mecmuasının eylül ayı sayısında yer alan yazısında, UEFA Şampiyonlar Ligi C Kümesi’nde Hollanda’nın Ajax, Almanya’nın Borussia Dortmund ve Portekiz’in Sporting Lizbon takımlarıyla eşleştiklerini anımsatarak, şunları kaydetti:

“Türkiye’yi temsil ediyor olmanın sorumluluğuyla futbol dünyasının kulüpler seviyesindeki bu en kıymetli tertibinde başarılı olmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Rakiplerimize hürmet duyuyoruz. Onların da bize hürmet duyduğunu biliyoruz. Fakat bu tertipteki varlığımıza ulusal bir temsil olarak bakıyoruz. Ülkemizin puana muhtaçlığı var. Son 5 yıllık, 10 yıllık ve 18 yıllık UEFA bilgilerine nazaran Avrupa kupalarında ülkemize en epey puan kazandıran kulüp olarak lokomotifi olduğumuz Türk futbolunu bu büyük tertipte da en yeterli biçimde temsil edip acil muhtaçlığımız olan puanları toplamayı amaçlıyoruz. Önümüzdeki dönemlerde da bu puanlara ülke futbolunun muhtaçlığı olacak. Bizim başarımız Türk futbolunun başarısı olacaktır.”

Harika Lig kulüp liderlerini Şampiyonlar Ligi maçlarını bir arada izlemek hedefiyle Vodafone Park’a davet eden Çebi, “Uluslararası spor tertiplerinde Türkiye’de birebir çatı altında olan bizlerin omuz omuza birlikte hareket etmemiz gerektiğine inanıyorum. Armamızda taşıdığımız Türk bayrağını Şampiyonlar Ligi’nde de gururla dalgalandırmayı amaçlıyoruz. Büyük Beşiktaş taraftarıyla birlikte tüm kulüp taraftarlarını Şampiyonlar Ligi maçlarında Beşiktaş’ımızı desteklemeye davet ediyorum.” tabirlerini kullandı.

Ahmet Parıltı Çebi, geride kalan dönem UEFA Şampiyonlar Ligi finalinin İstanbul’dan alındığını hatırlatarak, “Pandemi niçiniyle İstanbul’da yapılması planlanan Şampiyonlar Ligi finali ertelenmişti biliyorsunuz. 2023 yılında İstanbul’da bir daha bir Şampiyonlar Ligi finaline mesken sahipliği yapacağız. Bu büyük tertibin finallerinde Beşiktaş’ımızı da görmeyi ümit ediyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

Çebi, geçen ayın sonunda kulüp çalışanlarından Ekrem Öz’ün vefat ettiğini anımsatarak, “Değerli emektarımıza Allah’tan rahmet, Beşiktaş topluluğuna başsağlığı diliyorum. Âlâ günde olduğu üzere berbat günde de hep birlikte olmamız gerektiğini düşünüyorum. Unutmayın Beşiktaş büyük bir ailedir.” formunda görüş belirtti.