Beşiktaş’ta Valentin Rosier, açıklamalarda bulundu

tesbih

New member
Beşiktaş’ta Valentin Rosier, açıklamalarda bulundu Geçtiğimiz dönem Sporting Lizbon’dan kiralık olarak Beşiktaş forması giyen ve geçtiğimiz günlerde siyah-beyazlılara bonservisiyle transfer olan Fransız futbolcu Valentin Rosier, kulübün YouTube kanalına açıklamalarda bulundu.

24 yaşındaki futbolcu, kelamlarına şöyleki başladı:

“Şöyle bir şey var. Hayatta sorunlara her vakit para ekseninde bakmamalıyız. Parayı öncelik alırsanız, bu sizi hayal kırıklığına uğratabilir. Beşiktaş’ın tekliflerinden daha uygun teklifler aldım ancak söylemiş olduğim bir şey vardı: Ben burada memnunum, huzurluyum. Burada kalma isteğimi daima yenidenladım ve bunun için efor sarfettim. her neyse ki işler rayına oturdu.”

“TARAFTARI RAHATLATMAK İÇİN DÜŞÜNDÜK”

Rosier, “Beşiktaş’ın çocuğu” kelamının nasıl ortaya çıktığını şu sözlerle deklare etti:

“Menajerlerim ve toplumsal medyamı yöneten arkadaşlarım, Galatasaray’a gideceğim dedikodusunun olduğunu bana söylemiş olduler. Taraftarı rahatlatmak ve dedikoduları yalanlamak için bu biçimde bir kalıp düşündük. Bu kalıp benim içime sindi. Paylaştıktan daha sonra da olay patladı.”

“HİÇBİR KULÜPTE BUNU GÖRMEDİM”

Sağ bek oyuncusu, kadrosuna duyduğu sevginin kaynağının, taraftarların kulübe duyduğu aidiyet olduğunu söylemiş oldu:

“Bu, aslında zaten ortaya çıktı. Bugüne dek hiç bir kulüpte taraftarın ve çalışanların bu kadar yüksek bir hisle kulübe bağlı olduğunu görmedim. Geçen sene taraftarlar tribünde yoktu lakin toplumsal medyada, sokakta ve kulüpte bunu hissettim.”

“BU KADAR BÜYÜK BİR KİTLEYİ BEKLEMİYORDUM”

Rosier, havalimanında taraftar tarafınca karşılanmasına dair ise şunları söz etti:

“İyi makûs bir taraftar gelir diyordum lakin bu kadar büyük bir kitleyi beklemiyordum. ömrüm boyunca unutmayacağım. Kulübe duydukları sevgiyi ve aşkı bir sefer daha göstermiş oldular.”

Valentin Rosier, ekibin yeni dönem formalarından en beğendiği formanın beyaz forma olduğunu söylemiş oldu:

“Beni favorim beyaz lakin griyi hayli beğendim. Beşiktaş’ın daha evvel griyi kullandığını hayli görmemiştim. Ortada Türk bayrağının olması, hayli hoş bir hava katmış.”

“HEYECAN VE HİSLE OYNUYORUM”

Rosier, taraftarların değerli rol oynadığını kaydetti:

“Ben aslına bakarsan çok yüksek heyecanla ve hislerle oynuyorum. Buradaki birfazlaca kişi, taraftarların inanılmaz olduğunu söylüyor, ben de onlarla oynamak için sabırsızlanıyorum. Onların en kıymetli rolü şu: Dönem ortasında ister istemez inişler, çıkışlar oluyor. Zorlandığımız anlar oluyor. Orada taraftarın itici güç olarak devreye girdiğinde büyük katkısı oluyor.”

“BİRÇOK BİRİNCİSİ BURADA YAŞADIM”

Valentin Rosier, grubunun önümüzdeki dönem UEFA Şampiyonlar Ligi’nde uzunluk gösterecek olmasını şu biçimde kıymetlendirdi:

“Ben mesleğimdeki biroldukca birincisi burada yaşadım. Birinci golümü attım, birinci kupalarımı kazandım, meslek dönemimi yaşadım… Artık bir daha bir birincisi yaşayacağım. Mesleğimde birinci kez Şampiyonlar Ligi’nde çaba edeceğim. Kesinlikle sıkıntı olacaktır ancak Beşiktaş ile oraya çıkmak heyecan verici. Kulübümüzü en âlâ biçimde temsil etmeye çalışacağız.”

“GÖZTEPE MAÇINI UNUTAMIYORUM”

Rosier, Beşiktaş forması altında unutamadığı maçlarla ilgili soruyu şöyleki cevapladı:

“İki maç var: 10 şahısla oynadığımız ve benim golümle kazandığımız maç ve Göztepe maçı. Göztepe maçının son anlarında kulübeye daima ‘Averaj tamam mı? İş bizde mi? Şampiyon oluyor muyuz?’ diye soruyordum, bir orta hocayı da bunalttım. Bunu hiç unutamıyorum.”

“İYİ BİR ARKADAŞLIK YARATTIK”

Valentin Rosier, geçtiğimiz dönem Üstün Lig ve Türkiye Kupası’nda şampiyon olan gruptaki arkadaşlığı şu sözlerle anlattı:

“her insanın birbirine karşı sevgisi, hürmeti vardı. kimi vakit oyuna dair uyuşmazlıklar oluyordu fakat bunları krize çevirmeden çözdük. Bu durum, uygun bir arkadaşlık yarattı.”

Rosier, ekibin teknik yöneticisi Sergen Yalçın ile ilgili şunları söylemiş oldu:

“Hocanın en öne çıkan özelliği, tek sözle anlatacak olursak teknik. Birinci önceliği, işin teknik tarafı. İdmanlarda teknikle ilgili bir sorun olduğunda oyunu durduruyor ve bize yapmamız gerekenleri anlatıyor.

Fransız oyuncu, röportajı Türkçe “İnşallah Beşiktaş şampiyon” sözleriyle sonlandırdı.