BİLSEM sonuçları ne vakit açıklanacak? BİLSEM sonuçları sorgulama ekranı…

ganka

Global Mod
Global Mod
Web sitesi
arkadasinigetir.com
BİLSEM sonuçları ne vakit açıklanacak? BİLSEM sonuçları sorgulama ekranı… İlkokullarda imtihanla tespit edilen özel yetenekli öğrencilerin devlete bağlı olarak açılmış olan özel eğitim kurumlarında tahsil görmesine imkan sağlayan BİLSEM sonuçları için beklenen gün geldi. BİLSEM sonuçları için MEB 19 Ağustos tarihini verdi. BİLSEM ferdî değerleme sonuçları meb.gov.tr adresinden ilan edilecek.

Grup tarama metoduyla ilkokullarda belirlenen özel yetenekli öğrenciler Türkiye genelinde uygulanan BİLSEM kişisel değerleme imtihanları 13 Haziran tarihinde başladı. 12 Ağustos’ta sona eren kişisel değerlendirmelerinin akabinde sonuçlar bugün erişime açılacak.

BİLSEM SONUÇLARI SORGULAMA EKRANI

BİLSEM SONUÇLARI NE VAKİT AÇIKLANACAK?

13 Mayıs BİLSEM kişisel değerlendirmeye hak kazanan öğrencilerin ilan edildi.

Bireysel kıymetlendirme imtihanı ise 13 Haziran-12 Ağustos tarih aralığında gerçekleşecek. Bu imtihanın sonuçları ise 19 Ağustos tarihinde açıklanacak.

BİLSEM KAYITLARI NE VAKİT?

BİLSEM sonuçlarının açıklanmasıyla kayıt hakkı kazanan öğrenciler belirli olacak. Ferdi kıymetlendirme neticelerina itiraz sürecinin sona ermesinin akabinde, 29 Ağustos – 9 Eylül tarihleri içinde BİLSEM kayıtları yapılacak.

BİLSEM NEDİR?

Dünyanın her yerinde özel yetenekli çocuklara yönelik olarak farklı eğitim programlarının uygulanmaktadır. Bilsem, Bilim ve Sanat Eğitim Merkezlerinin kısaltılmış ismidir. İlkokullarda imtihanla tespit edilen özel yetenekli öğrencilerin örgün eğitim kurumlarındaki eğitimlerini aksatmayacak biçimde ferdî yeteneklerinin farkında olmalarını sağlamak ve sahip oldukları kapasitelerini geliştirerek üst seviyede kullanmalarını sağlamak maksadıyla devlete bağlı olarak açılmış olan özel eğitim kurumlarıdır.

Zorunlu eğitim haricinde çeşitli programlarla öğrencilerin özel yeteneklerinin geliştiren BİLSEM’lerde özel yetenekli, bilhassa zeka, yaratıcılık ve liderlik alanlarında yüksek kapasitesi olan ve bunun yanında özel akademik alanlarda yaşıtlarına nazaran yüksek düzeyde performans gösteren öğrencileri tespit ederek, bu öğrencilerimize eğitim hayatları boyunca ekstra eğitim programlarıyla yardımcı olmak, onların kendilerini tanımalarını sağlamak, bununla birlikte gelecekte ülkemize katkı sağlayacak kuşaklar yetiştirmek hedefleniyor.