Birinci orta tatil ne vakit, Kasım ayının kaçında?

ganka

Global Mod
Global Mod
Web sitesi
arkadasinigetir.com
Birinci orta tatil ne vakit, Kasım ayının kaçında? Birinci orta tatil için geri sayım sürerken bu öğretim yılında iki sefer orta tatil ile olmak üzere okullar dört sefer kapanacak. Birinci orta tatil ile 9 günlük tatilden yararlanacak öğrenciler hem dinlenecek birebir vakitte derslerdeki açıklarını kapatabilecek. Birinci orta tatil 15-19 Kasım’da yapılacak.

Orta tatil ile 18 milyonun üzerinde öğrenci ve 1 milyonu aşkın öğretmen 15-19 Kasım tarihlerinde tatil yapma imkanı elde edecek. Orta tatiller ile birlikte 4 kere kapanacak olan okullar, öğrenciler için dinleme ve dersleri için daha geniş vakit ayırma imkanı sunacak.

BİRİNCİ ORTA TATİL NE VAKİT? OKULLAR NE VAKİT KAPANACAK?

*1. periyot orta tatili 15-19 Kasım,

*Yarıyıl tatili 24 Ocak-4 Şubat,

*2. periyot orta tatili 11-15 Nisan,

* Karneler 17 Haziran 2022’de dağıtılacak

OKULDA YÜZ YÜZE EĞİTİM ZARURÎ MU?

2021-2022 eğitim öğretim periyodunda uzaktan eğitim seçeneği bulunmuyor. Eğitimler yüz yüze olacak biçimde başlayacak.

Ulusal Eğitim Bakanı Özer, yalnızca mazereti ötürüsıyla yüz yüze eğitime katılamayacak öğrenciler için TRT EBA ve EBA platformu aracılığıyla eğitime devam edileceğini belirtti.

YÜZ YÜZE EĞİTİM KAÇ GÜN OLACAK?

Gelinen noktada corona virüsünün uzunca bir süre daha hayatlardan çıkmayacağının görüldüğünü bildiren Özer, şu tabirleri kullandı:

* ötürüsıyla hepimiz, corona virüsünün risklerini göz önünde bulundurarak ve gerekli önlemleri alarak ömrümüzü idame ettirmek zorundayız. Daha evvel de tabir ettiğim üzere, daha fazla okulları kapalı tutma lüksümüz bulunmamaktadır.

* Çocuklarımızın gelişimi, sıhhati ve geleceği için corona virüsüyle birlikte yaşamayı öğrenmek ve yüz yüze eğitime devam etmek zorundayız.

* Değerli öğretmenlerimiz, kıymetli velilerimiz ve sevgili öğrencilerimiz; inşallah, 6 Eylül 2021 tarihi prestijiyle tüm kademelerde haftada 5 gün ve yüz yüze eğitime başlıyoruz.

* Amacımız, sıhhat şartları aksini gerektirmediği sürece salgın öncesinde olduğu üzere okullarımızda tam vakitli yüz yüze eğitimi devam ettirmek” tabirlerini kullandı.