“Bu benim için büyük bir maceraydı!”

ahmetbeyler

Active member
Hücumda penetrasyon eksikliği vardı ancak 1. FC Union Berlin, Freiburg'la oynanan 0-0'lık beraberlikte savunmaya pek izin vermedi. Oyunun sesleri!

Kevin Volland: Bizim etabımızda her puan için mücadele ediyoruz, bu nedenle 0-0 sonucunu yanımıza almanın mutluluğunu yaşıyoruz. İlk yarı başımıza böyle gelmemeliydi çünkü Bochum maçından ders almalıydık. İkinci yarıda oyun biraz daha kontrol altındaydı ve skoru koruduk. Yine de gelecekte 90 dakika boyunca oyunumuzu sahaya sürmeye çalışmalıyız ve her şeyden önce daha agresif olmalıyız. Kevin Vogt bizimle yalnızca bir kez antrenman yapmış olmasına rağmen bize istikrar sağladı. Bugün onu övmeliyiz.

Kevin Vogt: 'Patron' ihtiyacım olmayan bir kelime. Savunmanın bir parçasıydım ve birlikte bir günlük antrenmanda iyi iş çıkardığımızı düşünüyorum. Her ne kadar elimde birkaç Bundesliga maçı olsa da bu benim için büyük bir maceraydı. Sabah uçtuk, ardından antrenmana çıktık ve doğrudan maça ve başlangıç kadrosuna geçtik. Koçun beni kenara çekip Bundesliga'da nasıl oynanacağını açıklamasına gerek yoktu. Yine de özeldi çünkü bu takımyıldızında hiç birlikte oynamamıştık. Amacım oyunumuza daha da fazla damga vurabilmek. Birbirimizin ne düşündüğünü ve kafalarında hangi fikirlerin olduğunu bilecek kadar birbirimizi tanımıyoruz.

Reklam | Okumaya devam etmek için kaydırın

Nenad Bjelica (basın toplantısında): Hücum futbolu oynayan çok iyi bir rakiple karşılaştık. Puan kazanımı bizim için olumlu, özellikle de deplasmanda çok sık kaybettiğimiz için. Bazı anlarda şanslıydık ve çok fazla ileri hamle yapamadık; ayrıca Freiburg iyi pres yaptı ve bize yer bırakmadı. İkinci yarı ilk yarıya göre daha iyiydi, özellikle de son 20 dakikada oyuna biraz daha tazelik getirmeyi başardık. Kendimize daha çok güvendik ve daha cesur oynadık. 0-0 tamam ama Freiburg maçı kazansaydı yine de hak edilmiş olacaktı.

Christian Streich (basın toplantısında): Sonuçtan dolayı hayal kırıklığına uğradık ama oyundan değil. Gol şansımızı iyi değerlendirmeliyiz. Kendi yarı sahasında savunma yapan bir takıma karşı, kalan savunmanıza dikkat etmeniz gerekiyor. Bunu da iyi yaptık. Bu maçın berabere bitmesi gerçekten çok acı.