Bu devir felaket ve sefalet getirecek

ganka

Global Mod
Global Mod
Web sitesi
arkadasinigetir.com
Bu devir felaket ve sefalet getirecek AKP kurucularından Ertuğrul Yalçınbayır, ülkenin ortasında bulunduğu durum için “olağanüstü kötü” dedi ve ekledi: “bu biçimde adalette, hakta hukukta en altta kalırız.”

AKP kurucusu ve Başbakan eski Yardımcısı Ertuğrul Yalçınbayır ülke gündemini kıymetlendirdi. Sert sözlerle iktidarı eleştiren Yalçınbayır, yaşanan periyodu “Felaket ve sefaleti getirecek” diye niteledi. Yalçınbayır “Eleştirdiğimiz için kınama, uyarma, disiplin tehdidi aldım” dedi. Yalçınbayır şunları söylemiş oldu:

HESAP VERECEKLER

“Toplumda nezaket ne ölçüde ise, adalete inanç ne ölçüde ise bizi yönetenlere de bu yansıyor. Vakti geldi, Meclis kürsüsünden ‘haraç alıyorsunuz’ dedim Tayyip Bey’e. Ancak kınama aldık. Siz şahısların konuşmasına mani oluyorsunuz. Bunun ismi fırçalı demokrasidir.”

“olağanüstü makus durum. Tahlil sandıktır. bu biçimde olursa yolsuzlukta, adalette, insan haklarında en alt sırada yer alırız. En altta yer almak insan onuruyla bağdaşmıyor. Bu yeterli idarenin değil, makus idarenin kanıtlarıdır. Onun için ben çığlık atıyorum, beşerler çığlık atıyor artık. Davetimiz olsun dedik. Çığ altında kalmayalım. Zira ben avukat olarak da kelam verdim, yalnızca Meclis’te yemin etmedim ki? Bunları söylemek boynumun borcu. Bu borcu ödemek istiyorum. Hiddetle, şiddetle değil, adaletle, nezaketle… Peygamberler bile hesap verecek dendi. Önderler, seçmenler hesap vermeyecek mi? Partiyi umut olsun diye kurduk, bu biçimde teslim etmedik. Kelamımız vardı. Kalben buğz etmek (kin beslemek) inancın en alt derecesidir. Buğzu lisana yükseltmek lazım, lisan kelamdır, demokrasidir. Seçim kararı iktidarı ele geçirmek ve yönetmektir. Lakin iktidar da hesap verecektir.”

Tayyip Bey’le siyaset hiç yapmazdım

Ertuğrul Yalçınbayır, siyasi pişmanlığını şöyleki anlattı: “Hukukçu olarak, hukuk yoluyla çabayı seçtim. Yastığa başını koyduğunda ne sizi huzursuz ediyor? 17-25 Aralık niye bir bakanı huzursuz ediyor? Zira insanın ortasında bir hak duygusu var. Bugünkü anlayış olsa, ben Tayyip Bey’le siyaset yapmazdım. Onun hukukun korumakla ilgili bir daha sözümü söylerdim, ‘312 unsur değişsin’ derdim. Allah haksızlık etmekten, haksızlığa uğramaktan bizi korusun. Bizim sığınacağım yer hak, hukuk, adalettir.”