Büyükşehir sıhhat hizmetleriyle yalnız bırakmıyor

acemşalı

Global Mod
Global Mod
Büyükşehir sıhhat hizmetleriyle yalnız bırakmıyor Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin beşere dokunan sıhhat hizmetleri takdir topluyor. Bu kapsamda ‘Evde Sıhhat Hizmeti’ ile hasta, engelli ve yaşlılara sıhhat denetiminden, öz bakıma, konut temizliğinden, tıbbi gereç ve nakil ambulans yardımına her türlü takviye sağlanıyor. Bir yıl ortasında 5 bin yaşlı ve hastaya meskende sıhhat hizmeti sunuldu.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Sıhhat İşleri Dairesi Başkanlığı, fiyatsız Meskende Sıhhat Hizmeti ile engelli, yaşlı yahut yatalak durumda olan vatandaşların yanında oluyor. Tabipler, hemşire, fizyoterapist, bakım işçisi tarafınca meskenlerinde ziyaret edilen hastalar, kendini yalnız hissetmiyor. Enjeksiyon, sonda takılması, şeker-tansiyon ölçümü ve diş muayeneleri gerçekleştirilen, meskenleri temizlenen ve öz bakımı yapılan hastalara beraberinde tıbbi materyal takviyesi de sağlanıyor. Hastanede müdahale gerektiren bir durum kelam konusu olduğunda ise hasta, nakil ambulansı ile hastaneye gdolayılüyor.

BİZ YAŞLILAR İÇİN BİR NİMET

Büyükşehir Belediyesi’nin Konutta sıhhat hizmetinden faydalanan 76 yaşındaki Sıdıka Çıracıoğlu da konutunda ziyaret edilerek muayene edildi. Tansiyonuna bakılıp şekeri ölçülen Sıdıka Teyzenin odası temizlendi. Hizmetten duyduğu memnuniyeti lisana getiren Sıdıka Çıracıoğlu, “Doğuştan kalça çıkıklığı rahatsızlığım var. Yalnız yaşıyorum, epey hareket edemiyor ve dışarı çıkamıyorum. Büyükşehir Belediyesi’nden hekim ve hemşiremiz sıhhat denetimlerimi yapıyor, muayene ediyor. Şikayetlerimi anlatıyorum. misyonlu bir kızımız gelip konutumun paklığını yapıyor. Hastane randevum olacağı vakit da ambulansla beni alıp hastaneye gdolayıp getiriyorlar. Allah razı olsun, biz yaşlı ve hastalar için büyük bir nimet. Büyükşehir Belediye Lideri Muhittin Böcek’e fazlaca teşekkür ederim” diye konuştu.

ENGELLİYE VE HASTAYA FİYATSIZ NAKİL

Down Sendromlu Veysel Doğan da Meskende Sıhhat Hizmetinden faydalanıyor. Haftada iki gün Büyükşehir Belediyesi’nin ambulansı ile konutundan alınan Veysel Doğan, polikliniğe gdolayılüyor tedavisi olduktan daha sonra da yine meskenine getiriliyor. Veysel Doğan’ın kardeşi

Erkan Doğan “Kardeşimi haftada iki gün Büyükşehir Belediyesi’nin ambulans hizmetiyle polikliniğe gdolayıyoruz. Hem fiyatsız olarak bu biçimde bir hizmet alıyoruz birebir vakitte güler yüzlü işçinin bize epey yardımları oluyor. Çok teşekkür ederim” dedi.

YAKINDAN İLGİLENİYORLAR

Meskende Sıhhat hizmeti alan doğuştan engelli ve paralizi hastası olduğu için Birsen Kurt, “Doktor ve hemşireler geliyor. Benimle yakından ilgileniyorlar hayli mutluyum. Muayene ediyorlar bez gereksinimimi getiriyorlar” diye konuştu. Anne Cemile Kurt’ta kızının doğuştan rahatsızlığı olduğu ve tek başına baktığını söyleyerek, “Antalya Büyükşehir Belediyesi tabip ve hemşirelerini sağ olsun sık sık geliyor muayenesi ve denetimlerini yapıyor. Sağ olsunlar” diye konuştu.

LİDER BÖCEK’TEN ALLAH RAZI OLSUN

Yürüme zorluğu yaşayan ve hipertansiyon hastası olan 89 yaşındaki Döne Küpeli de Meskende Sıhhat Hizmetinden duyduğu memnuniyeti lisana getirerek, “Sağ olsunlar beni ziyarete daima gelirler. Bugün de tansiyonumu ölçtüler, şekerime baktılar. misyonlu kızımız konutumun paklığını yaptı. Belediye Liderimiz Muhittin Böcek’e teşekkür ederim Allah razı olsun” sözlerini kullandı.

YAKLAŞIK 5 BİN HASTA FAYDALANDI

Yaklaşık 15 bin kayıtlı hasta sayısı olan konutta sıhhat hizmetinden 1 Ocak 2021 -31 Aralık 2021 tarihleri içinde 4 bin 864 hasta ve yaşlı faal olarak faydalandı. 5 bin 776 hemşire, 335 tabip ziyareti, 3 bin 49 sefer fiyatsız ambulans temini, 1636 sıhhat kurumlarına araç temini, 532 şahsa fizyoterapi, 48 şahsa diş tabibi muayene ve tedavi süreci gerçekleştirildi. Ayrıyeten 1749 hanenin paklığı yapılırken, 1330 şahsa öz bakım hizmeti verildi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı