Busenaz Sürmeneli: Madalyamı Eren Bülbül’e armağan ediyorum

tesbih

New member
Busenaz Sürmeneli: Madalyamı Eren Bülbül’e armağan ediyorum 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’nda altın madalya kazanan ulusal boksör Busenaz Sürmeneli, Bahçelievler Belediye Lideri Dr. Hakan Bahadır’ı makamında ziyaret etti. Lider Bahadır Ulusal boksöre Cumhuriyet altını ikram etti.

BUSENAZ SÜRMENELİ: “BU MADALYA HERKESE UMUT IŞIĞI OLSUN”

Olimpiyat madalyası kazandığı için epeyce keyifli olduğunu lisana getiren Busenaz Sürmeneli, “Bu sene Olimpiyat Oyunları’nda birincileri yaşadık. Ringe çıkan birinci bayan boksör oldum. 17 sene daha sonra bayanlarda altın madalya geldi. Bütün hisleri birebir anda yaşadım. Olimpiyatın nasıl bir sevinç olduğunu bilmiyordum. Rabbim bu sevinci bize nasip etti. Sevinçlerin en büyüğünü yaşadım. Bu madalya ‘Türk hanımı yapamaz’ diyenlere gelsin. Türk bayanı isterse her şeyi yapar. Bu madalya gelecek hayali kuran çocuklarımıza ve yangında ziyan gorenlere gelsin. Bu madalya herkese umut ışığı olsun. Eren Bülbül kardeşimizin bugün mevt yıl dönümü, kardeşime gelsin. Eren’in annesi Ayşe Bülbül’ü ziyarete gideceğim. Madalyayı alarak sözlerimi tutmuş oldum. Türk bayanı olmaktan dolayı epeyce memnunum. Kamp yapmak için bize yardımcı olan Bahçelievler Belediye Lideri Hakan Bahadır’a teşekkür ediyorum. Bu madalya yalnızca bir madalya değil, ardında epeyce şey var” diye konuştu.

HAKAN BAHADIR: “BUSENAZ İSMİNİ BİR SPOR TESİSİ YA DA PARKA VERECEĞİZ”

Bahçelievler Belediye Lideri Dr. Hakan Bahadır ise “Milli boksörümüzü tebrik ediyorum. Belediyemiz her vakit atletlerimizin yanında olacak. Spor Kenti projemizle çocuklarımız spor alanında en uygun biçimde yetiştirmeyi hedefliyoruz. Genç ve çocuklarımıza her vakit kapımız açık. Bu muvaffakiyetin gerisinde önemli bir azim var. Bayan boksunda bizi temsil ettiği için kendisine teşekkür ediyorum. Busenaz, Türk hanımı istediği vakit her şeyi yapabilirim en hoş örneği oldu. Türk milleti ismine ulusal boksörümüze teşekkür ediyorum. Olimpiyatlarda bayrağımızın dalgalanması bizi epeyce memnun etti. Busenaz’ın ismini en kısa vakitte yapacağımız spor tesisi ya da parka vereceğiz” sözlerini kullandı.