Çağlar Söyüncü: “hiç bir vakit mahcup olmayacağız”

tesbih

New member
Çağlar Söyüncü: “hiç bir vakit mahcup olmayacağız” EURO 2020 hazırlıklarını sürdüren A Ulusal Futbol Ekibi’nde Çağlar Söyüncü, turnuvaya ve Leicester City’deki mesleğine dair açıklamalarda bulundu.

TRT Spor’a konuşan Çağlar, kelamlarına şöyleki başladı:

“Kulüp gruplarına hürmetim sonsuz lakin ay-yıldız her şeyin üstünde. O denli bir periyoda denk geldik ki, her mevkide özel isimler var. bu biçimde bir ekipte bulunduğum için ben de şanslıyım. Ülkemiz ismine bir şeyleri başarıp bunu alanda gösterdiğimiz vakit bizden memnunu yok.”

25 yaşındaki stoper, 11 Haziran’da İtalya ile Roma’da oynanacak açılış maçına değindi:

“Leicester City’de daima maç maç bakıyorduk. Maçların ne kadar güç geçeceğini biliyorduk. Artık önümüzde İtalya maçı var. Maç biter bitmez eksiklerimizi ve artılarımızı konuşup ona nazaran duruma bakacağız. Biz elimizden geleni yapacağız.”

“FA CUP’I KAZANDIĞIM İÇİN GURUR DUYDUM”

Çağlar, İngiltere’de Leicester City ile FA Cup’ı kaldırmasının ehemmiyetine değindi:

“Leicester City ile FA Cup’ı kazandığım için gurur duydum. Wembley’de kupayı kaldırdığımızda, üstümde Türk bayrağı olunca ulusal grup forması varmış üzere hissettim. Çok büyük bir gurur. Bunları daima düşündüm. Hayalimdi. İnşallah ulusal formayla da bu sevinci yaşarız.”

Bu dönem Premier Lig’de çıktığı 23 maçta bir gol kaydeden stoper, İngiltere’de yaşadığı alışma sürecinden ve taraftarların ona olan sevgisinden bahsetti:

“İlk gittiğimde sakatlığım vardı. İngiltere’de kimin şampiyon olacağı aşikâr olmuyor. Sorunlarımız de oldu. Oynamadım lakin öğrenmeye çalıştım. Takımda olmasam bile stattan ayrılmıyordum, grup arkadaşlarımla kalıp maçı izliyordum. Hocamız bana güvendi ve ‘Hata da yapabilirsin, seni zorlayarak buradan çıkarmak istiyorum’ dedi. İsmimin bestede geçmesini arkadaşlarım söyleyince fark ettim. Onlar bana bu türlü sevgilerini gösterdiler. Memnun oldum.”

“‘KEŞKE’ DEDİRTMEMEK İÇİN ÇALIŞACAĞIZ”

Çağlar, son olarak Türk halkına seslendi:

“Bu formadan, bu armadan diğer büyük bir ekip yok benim için. Şu an 25 yaşındayım, tam futbol öğrenme vaktindeyim. Bizler gelip geçeceğiz. Bu mühlet ortasında, gelecek arkadaşlara düzgün örnek olup âlâ anılmak istiyoruz. Sizler olsun, taraftarlarımız olsun her vakit bize sahip çıkıyorlar. Biz, alana çıktığımız vakit onlara ‘Keşke’ dedirtmemek için fazlaca çalışacağız. hiç bir vakit mahcup olmayacağız. Bize güvenmeye devam etsinler. İnşallah bu ulusal ekiple hayli büyük işlere imza atarız.”