Canlı | Fatih Terim PSV Eindhoven maçı öncesi açıklamalarda bulunuyor

tesbih

New member
Canlı | Fatih Terim PSV Eindhoven maçı öncesi açıklamalarda bulunuyor Fatih Terim: “İlk maçta 3’lü oynadık, 4’e döndük. Arkadaşlar, bir strateji yaparsanız, bu da onlardan biriydi. Oyunu tutmak istedik. Daha az konum vermek istedik. Bunu 15-20 dakika düşündük. 17. dakikada olağan sisteme döndük. Bizde bir huy vardır, o gün değişik olan her neyse, ona gönderme yapılır. Kazansanız, dahi olursunuz. Çok sık konuşmadığımız için sanırım kimi şeyleri yanlış anlıyoruz. Ya da söylenenlere inanıyoruz.

“BANA DENK GELİR FAKAT ŞİKAYET ETMEM”

Mayıs’tan daha sonra olanlara âlâ bakmak lazım. 11 oyuncu kaybettik. Mali meşakkatler, UEFA’nın cezalandırması niçiniyle 3 sene oyuncu kiraladık. Bu bana denk gelir ancak ben şikayet etmem. Belhanda, Donk, Linnes, Okan, Şener ve bizle de değil. Toplam 11.

“BİRDENBİRE OĞULCAN’A LİSANS VERMEDİLER”

Apansızın de Oğulcan’a lisans vermediler. Yedlin ve Emre Akbaba da korona oldu. Olduk 13-14. Sağ bek yok, orta saha sıfır. Bir tane var Aytaç! O da 6 numara değil, 8 numara Ben bunları demedim, demiyorum da.

“ALIOSKI, 3 SENE 7,5 MİLYON EURO

Biz dönemi açtığımızda seçim yapılmamıştı! Galatasaraylılar, beni düzgün dinlesin. Ben ve liderimiz da birebir fikirde. Kısa müddette kalite için bu finansal yükün altına girmeyeceğiz. Ben birtakım isimleri istememişim! Ezgjan Alioski 3 sene 7,5 milyon euro!

“3-1’DEN daha sonra PSV’NİN KONUMU YOK”

Biz 3 seniçin vazgeçmedik. hiç bir vakit da bu biçimde bir şey demedim. Tahminen de kimsenin başına gelmeyecekler şeyler, benim başıma geldi. 75. saniyede gol yedik, ne çalıştıysak oradan yedik. 3-1’e kadar PSV’nin konumu yok ancak biz konum bulmakta zorlandık.

“GALATASARAY EN UYGUN OYNAYAN TAKIMDI”

“İki sene şampiyon olduk. Türkiye Kupası ve Harika Kupayı aldık. 8 galibiyetle gelirken, pandemi çıktı. O günden bugüne istikrarı oturtamadık. Birtakım bölgede 2 oyuncumuz varken onları kaybettik, 3 oyuncumuzu sokmak zorunda kaldık. Bunlar istikrardan uzak şeyler. İki golle şampiyonluğu kaybettik. Evvelki sene Galatasaray sizlere göre en âlâ oynayan kadroydu. Pandemi niçiniyle istikrarı kaybettik, buralara da fazlaca girmek istemiyorum.”

Fernando Muslera: “Talihsiz bir maç yaşadım. Kalecilerin mesleklerinde bu tip şeyler olabiliyor. bu biçimde olsun istemezdim. bir hayli takviye iletisi aldım. Türkiye’deki kalecilerle daima görüşüyorum. Çıkarmam gereken dersleri aldım. Başta hocam, taraftarlar ve herkes bana takviye verdi. Benim için en büyük kâr bu oldu. Fizik ve mental olarak hazır geldim. Kıymetli bir şampiyonadan çıktım, maç oynadım ve bir haftada bir fazlaca şey kaybetmezsiniz. Kalecilerin ve futbolcularsın hayatında bu tip maçlar olabiliyor. Daha düzgün olmak için bu maçlardan da ders almak lazım.”

SAYFAYI GÜNCELLEYİNİZ