Çaykur Rizespor’da Bülent Uygun, açıklamalarda bulundu

tesbih

New member
Çaykur Rizespor’da Bülent Uygun, açıklamalarda bulundu Çaykur Rizespor Teknik Yöneticisi Bülent Uygun, “Bu sıkıntı süreci hoşa çevirmek için çalışıyoruz. Merak etmeyin, ben gençlerle fazlaca şeyler başardım, bu gençlerle de başaracağız” dedi.

Çaykur Rizespor’un Mehmet Cengiz Tesisleri’ndeki 1’inci etap kamp çalışması bitmiş oldu. Yeşil mavililer 2’nci etap kamp çalışması için Erzurum’a hareket edecek. 2 hafta sürecek kamp 18 Temmuz’daki hazırlık maçı ile tamamlanacak. 2 günlük müsaadenin akabinde ekip 3’üncü etap kamp için Düzce Topuk Yaylası’na gidecek.

“REMY’İ İKNA ETMEYE ÇALIŞTIK”

Rize’deki son idman öncesi basın mensuplarına açıklamalar yapan Çaykur Rizespor Teknik Yöneticisi Bülent Uygun, yeni döneminin tüm ekiplerin gönüllerinden geçen bir lig olması temennisinde buldu. Uygun, “Süreç her zamankinden daha güç geçecektir. Rizespor ile ilgili amaçlarımız ve hayallerimiz var. Yeni idareyle birlikte Rizespor için elimizden gelenin en düzgününü, en hoşunu yapmaya çalışacağız. İdare şuramız da bayram armağanı olarak bizlere birfazlaca transferi verecektir. 18 futbolcu ekibimizden ayrıldı. Ekibimizde geçen dönemden 6-7 futbolcu kaldı. Remy de ayrılmak istemişti ancak daha sonrasında telefon görüşmeleri yaparak 1 yıllık kontratı bulunması münasebetiyle ikna etmeye çalıştık. Eşi gebe olan Boldrin bu süreci atlattıktan daha sonra ekibe katılacak. Alt yapıdan 9 tane 16- 19 yaş ortası gencimizi A gruba aldık. Onların en kısa vakitte Rizespor’a hizmet etmesini istiyoruz” dedi.

“HATA YAPMA LÜKSÜMÜZ YOK”

Yabancı sayısının düşmesinden daha sonra Türk oyuncuya gereksinim olduğunu kaydeden Uygun, şunları dedi:
“Maalesef Türk oyuncu havuzumuz da fazlaca kısıtlı. Elimizdeki Türk oyuncularla bu işi çözmeye çalışıyoruz. İstediğimiz oyuncuyu bulmamız da fazlaca sıkıntı oluyor. O yüzden yabancılarda kusur yapma lüksümüz yok. Transferleri düzgün biçimde inceliyoruz, inceleyip sık dokuyoruz. Bayramda inşallah hoş muştularla, her insanın beklediği transferlerden yavaş yavaş yaparak takım yapımızı kuracağız. Kendi içimizden tahminen bir iki futbolcu daha ayrılmak isteyecektir. O süreci de izleyeceğiz. Bu fazlaca sıkıntı süreci hoşa çevirmek için çalışıyoruz. Merak etmeyin ben gençlerle epeyce şeyler başardım, bu gençlerle de başaracağız. Her şey Rizespor’u büyük Rizespor taraftarını keyifli edecek biçimde cereyan edecektir. O yüzden dayanak ve sabır kararında daima bir arada hayli memnun olacağız” tabirlerini kullandı.

“TARAFTARLARI GÖRMEK HEYECAN VERİCİ”

Taraftara da ileti gönderen Uygun, ”Taraftar bizim baş tacımız, onların bizim yanımızda olduğunu göstermesi fazlaca değerli. Anadolu gruplarının motive kaynağı taraftarlardır. Yeni dönemde yine onları tribünde görmek bizler için heyecan verici olacaktır. Biz 8 bin taraftar alabileceğiz. Bu 8 bin taraftarın tamamı da gelip ekibi destekleyecektir. O yüzden taraftarların kombineleri almak için müracaat başlamaları yeterli olur” davetinde bulundu.