Cem Bölükbaşı, mesleğinin birinci Euroformula Open yarışına çıkıyor

tesbih

New member
Cem Bölükbaşı, mesleğinin birinci Euroformula Open yarışına çıkıyor Hem sanal alemde e-spor turnuvalarında tıpkı vakitte direksiyon başında gerçek yarış pistlerinde muvaffakiyetle Türkiye’yi temsil eden genç pilot Cem Bölükbaşı, mesleğinin birinci Euroformula Open yarışlarına Getir sponsorluğunda çıkıyor.

2017 ve 2018 senelerında Formula E-Spor Dünya Şampiyonası’nda başarılı dereceler elde ettikten daha sonra 2019 yılında GT4 Avrupa Serisi şampiyonasına katılarak gerçek pistlerde de yarışa başlayan Cem Bölükbaşı, Türkiye’nin birinci Formula 1 pilotu olma gayesine adım adım yaklaştığı açıklandı.

Getir’in takviyesiyle mesleğinin birinci Euroformula Open yarışlarına Macaristan’daki Hungaroring pistinde çıkacağı belirtilen Bölükbaşı, Formula 1’in kıymetli isimlerinden Max Verstappen ve Charles Leclerc üzere bir epey pilotu yetiştirmiş Van Amersfoort Racing (VAR) kadrosuyla yarışacak. 10 Temmuz Cumartesi günü sıralama çeşitleri ile birinci yarış tamamlanırken 11 Temmuz Pazar günü ikinci ve üçüncü yarışlar yapılacak.

Birinci defa Euroformula Open’da yarışacak olmaktan dolayı fazlaca keyifli olduğunu söyleyen Bölükbaşı, “E-Spor alanında olduğu üzere gerçek dünyada da şampiyonluklar kazanmak, pistlerde ülkemizi düzgün biçimde temsil etmek istiyorum. Euroformula Open yarışı meslek seyahatim için sahiden çok büyük bir adım olacak. Burada yer almama takviye olan Getir ailesine epeyce teşekkür ediyorum” dedi.

Bu yıl ortasında mesleğinin birinci Formula 3 Asya Şampiyonası’nda en yeterli üçüncü çaylak olan, bir daha birinci sefer katıldığı European Le Mans yarışını kendi kategorisinde ikincilikle bitiren Bölükbaşı’nın yarışları Euroformula Open’in resmi görüntü paylaşım platformu kanalından ve Sports TV’den canlı olarak takip edilebildiği açıklandı.