CHP Spor Şurası Lideri Kenan Nuhut: CHP olarak önceliğimiz Türk sporudur

tesbih

New member
CHP Spor Şurası Lideri Kenan Nuhut: CHP olarak önceliğimiz Türk sporudur CHP Spor Şurası Lideri Kenan Nuhut, yaptığı açıklamada, “Bu ülke bizim ülkemiz, bu ülkede spor yapan gençler de bizim gençlerimiz, kulüpler de bizim kulüplerimizdir. Onun için biz yeni hazırladığımız yasa tasarısında, sporcuyu ve spor adamını önceleyen bir yasa ile yola çıkıyoruz. Atlet olmadan, betonlaşmış bir yapı ne işine fayda?” dedi.

Kenan Nuhut’un açıklamalarının tamamı şöyle:

“AKP’nin, bir torba kanun teklifi ortasında TBMM’ye getireceği konuşulan yeni spor yasası, duyumlarımıza bakılırsa Türk sporunu ortasından çıkılmaz bir hale getirecektir. Mevcutta bakıyorsunuz maalesef her unsuru değiştirilmiş, hukukçuların bile altından kalkamadığı bir manzume haline gelmiştir. ötürüsıyla Türk sporuna hiç bir yarar sağlamayan bir kanunla karşı karşıyayız. Birtakım süreksiz başarılarla seviniyoruz. meğer muvaffakiyetler kalıcı olmalıdır. Spor hukukçularından ve milletvekillerimizden oluşan pahalı bir takım ile Türk sporunun geleceğini önceleyen, merkezine sporcuyu ve sporu alan bir yasa çalışmasının sonuna geldik. Üniversal normların ve dünyanın gerisinde olmayan Türk sporunu muvaffakiyete götürmek için çalışıyoruz. Yasa çalışmamızı yaparken AKP’nin yapmış olduğu üzere ben yaptım oldu değil, spor kulüplerinden, atletlerden, sporun tüm paydaşlarından görüş aldık ve yeni yasa teklifimizi ortaya çıkarttık. AKP, 20 yılda Türk sporunu hayli geriye götürdü. ötürüsıyla ortaya bir enkaz yığını bıraktı; sportif muvaffakiyetten uzak, benim adamım olsun anlayışını hakim kıldı ve spora siyaset bulaştırdı. CHP olarak biz tekrar Türk sporunu şaha kaldırmak istiyoruz ve bunu iktidar olmamızla bir arada yapacağız. CHP’li belediyelerin yetiştirdiği atletler, Tokyo Olimpiyatları’na giden atletlerin 4’te 1’ini teşkil ediyordu. Buradan da baktığınızda CHP’li belediyelerin hem toplumsal belediyecilik konusunda birebir vakitte sportif istikametten bu işe fazlaca itinayla eğildiğini görüyoruz. O niçinle ben tüm belediyelerin bu manada hayli yeterli nazaranvler yapması gerektiğini düşünüyorum.”