Cumhurbaşkanı Erdoğan: “bakılırsavde olduğum sürece faizle uğraşımı sürdüreceğim”

ganka

Global Mod
Global Mod
Web sitesi
arkadasinigetir.com
Cumhurbaşkanı Erdoğan: “bakılırsavde olduğum sürece faizle uğraşımı sürdüreceğim” Investing.com – AK Parti küme toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, faize karşı olduğunu yenidenladı ve faizi savunanla asla tıpkı yolda olmam dedi.

Erdoğan’ın açıklamaları şöyleki:

• birlikte yürüdüğümüz arkadaşlarımızdan faizi savunanlar, kusur bakmasınlar. Bu yolda ben, faizi savunanla birlikte olamam, olmam.
  • Enflasyon sebep, faiz sonuçtur, bunu farklı yere çevirme çabasına girenlere diyorum ki boşuna uğraşmayın.
  • Biz faiz belasını bu milletin sırtından kaldıracağız. Biz faize muhakkak milletimizi ezdiremeyiz. Bunun öteki çıkışı olamaz.
  • nazaranvde olduğum sürece faizle gayretimi sürdüreceğim.
  • Ben bu iş erkeklerinı da anlamıyorum. Hani düşük faiz ile niye kredi almıyorsun? Bunlar nasıl iş adamı?
  • TÜSİAD vs bir ortaya gelip yüksek faizden bahsediyor. Şayet sen yatırımdan yanaysan buyurun size düşük faizle kredi. bu biçimde kaçıyorlar.
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yarın yapılacak PPK toplantısı öncesinde faize dair açıklamalarıyla USD/TRY kuru 10,48 EUR/TRY kuru 11,85 ile rekor tazeledi.

Muharrir: Deniz Engin