David Luiz: Kalbime dokunan bir teklif almadım

tesbih

New member
David Luiz: Kalbime dokunan bir teklif almadım İngiltere Premier Lig’de son olarak Arsenal’de forma giyen David Luiz, İngiliz Daily Mail Gazetesi’ne röportaj verdi.

Türkiye’de ismi Beşiktaş ile anılan David Luiz, şu ana kadar aldığı tekliflerin kalbine dokunmadığını ve yüksek düzeyde futbol oynamak istediğini lisana getirdi.

Mesleğine Premier Lig’de devam etmek istediğini belirten Luiz, “Benim için her şey eskisi üzere olacak. Yeni kulübümün hırslı bir kulüp olmasını istiyorum. Şu ana kadar gelen tekliflerin hiç birisi kalbime dokunmadı. Yüksek düzeyde kalmak istiyorum, tahminen de bu Premier Lig olur” dedi.

34 yaşındaki oyuncu, “Arsenal’de oynadığım devirde hedefim her şeyi kazanmaktı. İki yıl oynadım ve iki kupa kazandım. Şu anda kulübün uzun vadede öbür bir projesi olduğunu düşünüyorum. Farklı fikirler var… Benim fikrim ise kazanmak, birebir vakitte bir an evvel kazanmak. Ben kupaları yarın değil bugün kazanmak istiyorum. ötürüsıyla fikirlerimiz çatıştı ve ayrılık sonucu aldık.” sözlerini kullandı.

Yıldız oyuncu, “Portekiz, Fransa ve İngiltere’de oynadığı sürece kupalar kazanan David Luiz meslek mottosunu da muvaffakiyet üzerine kurmuş durumda. Arsenal’de oynadığı periyotta kendisini sık sık eleştiren Jamie Carragher’ı da bu tarafta yanıt veren David Luiz, “Carragher benim Premier Lig’e yakışmadığımı söylüyor. Carragher kim? Carragher bu ligde hiç şampiyonluk kazanmadı. Algı sözünü kullanıyorum. Hepsi bu kadar. Benim hakkımda bu görüşe sahip olmaya karar veren bu insanların algısını değiştirmek için çaba etmeyeceğim. Her idman yaptığımda yahut oynadığımda elimden gelenin en uygununu yaptım. kalbimle oynadım. hiç bir şeyden kaçmaya çalışmadım. Daima gerçek yüzümü gösterdim.” dedi.