Denizli’de koronavirüse yakalanan bayan, bebeğini birinci defa kucağına aldı

KesikÇayır

New member
Denizli’de koronavirüse yakalanan bayan, bebeğini birinci defa kucağına aldı Denizli’de ikamet eden Meryem Kan (40), hamileliğinin 37’nci haftasında koronavirüse yakalandı.

15 Mayıs tarihinde, kaldırıldığı Denizli Devlet Hastanesi’nde doğum yaptıktan daha sonra, nefes almakta zorlandığı öne sürülen sebebi ile ağır bakıma kaldırıldı.

Bebeğini kucağına alamayan 4 çocuk annesi Kan, 1 aylık tedavisinin akabinde evlatlarına kavuştu.

Bebeğini birinci kere kucağına alan bayan, gözyaşlarını tutamadı.

Vilayet Sıhhat Müdürlüğü tarafınca husus ile ilgili açıklama yapıldı.

Açıklamada Kan’ın ağır bakımda kendisini güzel hissetmediği sırada eşi ve çocuklarına onları epeyce sevdiğine ait bir mektup bıraktığı, lakin hekim ve hemşirenin o mektubu ailesine vermediği açıklandı.

“BİR GÜN BİLE FARKLI KALMAMIŞTIM”

Olaya ait Kan, “Beni güzelleştirmek için ellerinden geleni yapmışlar. Güzel ki de o mektubu vermemişler. Onlar yardımıyla tekrar hayata döndüm. Allah hepsinden razı olsun. Yeni doğan çocuğumu kucağıma aldığım için fazlaca heyecanlıyım.

Çocuklarıma kavuştuğum için epey memnunum. Ben çocuklarımdan bir gün bile farklı kalmamıştım. Allah tekrar göstermesin.

Herkes dikkat etsin. Yaşadıklarım hayli sıkıntı bir acı, tanım bile edilemez. Allah kimseyi çocuklarından başka bırakmasın.”
sözlerini kullandı.

Anestezi ve Reanimasyon Uzmanı Dr. Cüneyt Süsleyen ise hastasının dertli ve güç süreçlerden geçtiğini vurguladı.

“HASTAMIZI SIHHATİNE KAVUŞTURDUK”

Takım arkadaşlarının üstün ve çabalı çalışmalarıyla yaşama tutunduğunu tabir etti.

Süsleyen, “Bu mektubu ailesine ulaştırması için servis sorumlu hemşiremize verdi. Biz takım olarak dedik ki mektubu ailesine vermeyelim hastamızı güzelleştirerek yeni doğan çocuğuna ve ailesine kavuşturalım.

Daima birlikte bu mevzuda motive olduk. Uzun bir tedavi sürecinin akabinde hastamızı sıhhatine kavuşturduk, bugün de taburcu ediyoruz.”
dedi.

“YAŞAMA UMUDUNU KAYBEDEN BİR ANNE…”

Vilayet Sıhhat Müdürü Berna Öztürk, “Pandeminin baş kahramanları tüm sıhhat çalışanlarımızla ne kadar gurur duysak azdır. Gördüğünüz üzere doğum yapan ve çocuğunu kucağına alıp koklayamadan ağır bakıma alınan ve yaşama ümidini kaybeden bir anne ve konutta annelerinin düzgünleşmesini bekleyen 4 çocuk.

Tam bu ortaya 7-24 insan sıhhati için çalışan, bu kutsal mesleği hayatının bir kesimi haline getiren, bu yolda emek veren, azimle, uğraşla çalışan hastamızın umudu olacak sıhhat çalışanlarımız giriyor.

Hastamızın yazdığı veda mektubunu ailesine vermeyerek üstün bir uğraşla hastamızı güzelleştirip yeniden ailesine kavuşturuyorlar.

Ben hepsine farklı ayrı teşekkür ediyorum, hastalarımız ismine da şükranlarımı iletiyorum.”
kelamlarını kaydetti.