Denizli’de sahibi olduğu gazeteyi yaşatmak için 17 araçlık koleksiyonunu satıyor

KesikÇayır

New member
Denizli’de sahibi olduğu gazeteyi yaşatmak için 17 araçlık koleksiyonunu satıyor Denizli’de günlük yayın yapan Horoz Gazetesi’nin sahibi olan Ahmet Aklam, epeyce sevdiği araba markasının birebir serine ilişkin farklı renklerden 17 adedini toplayarak, alanında Türkiye’nin en büyük otomobil koleksiyonunu oluşturdu.

20 YILLIK GAZETESİ İÇİN ARAÇLARINI SATIYOR

2007 yılından bu yana tek tek alım yaparak Türkiye genelinde kalan yaklaşık 40-45 araçtan değerli bir kısmına sahip olan Aklam, pandemi ve tüm dünya genelinde tesirli olan ekonomik dalgalanmalardan olumsuz etkilendi. Mevcut borçlarını ödeyebilmek için finansman bulmaya çalışan fakat bunda başarılı olamayan Aklam, 20 yıllık gazetesinin kapısına kilit vurmamak için gözü üzere baktığı koleksiyonun satılığa çıkardı.

“İSTERİM Kİ TEK KİŞİ SATIN ALSIN”

Gazetesini yaşatabilmek için büyük bir çaba verdiğini kaydeden Ahmet Aklam, şunları söylemiş oldu:

“Ekonomik kriz ve akabinde tüm dünyada tesirli olan pandemiden bizde olumsuz etkilendik. Cumhurbaşkanımızın talimatlarıyla sıkıntı günler geçiren esnafın rahatlaması için ‘Nefes’ kredisi uygulamaya geçirilmişti. Kredinin kullandırılmaya başlandığı günden bu güne kadar kamu ve özel bankalar ile ilgili kurumlara müracaatlarımı yaptım. 10 milyon liralık binamı rehin olarak göstermem ve BİK’ten gelen nizamlı gelirimizi temlik olarak ibraz etmeme karşın 200 bin TL’Lik krediyi çekemedim. Bugüne kadar var olan borçlarımı ödemeye bilmek için 2 adet 5’er katlı binamı sattım fakat gözüm üzere koruduğum araç koleksiyonumun bir somununa dahi dokunmadım. Lakin geldiğimiz noktada icraların gelmemesi için 14 yılda büyük emekler vererek oluşturduğum bu koleksiyonumu satılığa çıkarmak zorunda kadım. Bu koleksiyonu eksiksiz orjinal yedek modülleriyle birlikte yahut tek tek satıyorum. Benim gönlümden Türkiye’de bir gibisi daha olmayan bu eşsiz koleksiyonun hepsine bir kişinin sahip olmasından yana. Bu araçların tamamını bir kişinin almasını tercih ederim lakin tek tek olursa da istek edenlere bu kıymet biçilmez koleksiyonun bir kesimini verebilirim. Alıcı ve ilgi duyanların toplumsal medya yahut telefon yerine gelip şahsen araçları yerinde görüp, deneyip test ederek satın almalarını öneririm.”