Djaniny: “Trabzon halkını keyifli etmek için buradayım”

tesbih

New member
Djaniny: “Trabzon halkını keyifli etmek için buradayım” Trabzonspor’un golcü oyuncusu Djaniny Semedo, Trabzonspor Mecmuası’ndaki röportajında, çocukluğundan beri futbolun tam ortasında biri olduğunu belirtti.

Karakteri gereği her vakit insanlara, işine hürmet duyan, ekip arkadaşları ve kadrosu için elinden gelen her türlü çabayı veren bir insan olduğunu anlatan Djaniny, “Saha içerisinde de bir futbolcu olarak bunu yapmaya çalışıyorum. Alışılmış ki ferdi ve ekibimizin gayeleri var. Bu ikisini tıpkı anda gerçekleştirdiğimizde ben de epey memnun oluyorum. Zira bu yılki amaçlarımızdan biri de şampiyon olmak. Ben de bu uğurda grup arkadaşlarım ile birlikte en düzgün çabayı vermeye çalışıyorum.” diye konuştu.

Djaniny, oyun şeklinin insanlara biraz farklı gelebileceğini kaydederek, şöyleki devam etti:

“Çünkü ziyadesiyle sakin biriyimdir. Hem saha ortasında tıpkı vakitte saha haricinde sakin bir karakterim. Alanda kimi vakit tehlikeli durumlarda ya da insanların, futbolcuların epey heyecanlanmasını beklediği durumlarda sakin kalabiliyorum. Bu da benim için kıymetli bir artı oluyor. Ancak alışılmış ki sorumsuzluk şeklinde bir sakinlik değil bu bahsetmiş olduğum. Tam tersine kadro için sorumluluk alarak bunu en sakin ve en hakikat formda yapmaya çalışan biriyim. Ben de olağan ki buraya gezmeye gelmedim, buradaki amaçlarımızı farkındayım. Trabzonspor’un maksatlarının farkındayım ve Trabzon halkını memnun etmek için buradayım.”

Portekiz ve Meksika üzere ülkelerde deneyimler kazandığını söz eden golcü oyuncu, “Portekiz Ligi’ne kendimi borçlu hissediyorum. Zira orada biroldukca şeyin eğitimini aldım ve birfazlaca şeyin başlangıcını orada yapmış oldum. çabucak sonrasında Meksika’dan bahsedebilirim. Oraya gittiğimde muvaffakiyetler kazanmak için gitmiştim ve tahminen de bir futbolcunun kazanabileceği muvaffakiyetlerin birçoklarını orada kazandım. Şampiyonluklar, kupalar, başka ayrı kazandığımız maçlar ve kazandığımız muvaffakiyetleri düşünürseniz bir futbolcunun isteyebileceği birden fazla şeyi Meksika’da kazandım. Üstüne de alışılmış ki bir oğlum doğdu orada. Kendisi Meksikalı diyebilirim zira doğum yeri orası. ötürüsıyla benim ve ailem için fazlaca kıymetli yeri var.” dedi.

“OYUNCU KALİTESİ YÜKSEK”

Kadrodaki oyuncu kalitesinin Türkiye’de yüksek olduğuna işaret eden Djaniny, şunları kaydetti:

“İlk antrenmanlarım, birinci günlerim benim için hayli şaşırtıcıydı. Gördüğüm oyuncu kalitesi nitekim etkileyici düzeydeydi. aslına bakarsan başarılı olmak istiyorsanız bu kaliteyi ve rekabeti sağlamanız gerekiyor. Türkiye Ligi epey yarışmacı bir lig. Bu benim tahminen şahsi fikrim ancak biroldukça insanın da benimle birebir fikre sahip olduğunu düşünüyorum. Bu ligde beş, altı grup birden şampiyon olabilecek yeteneğe ve kaliteye sahip. Bu kadrolardan birisinin şampiyon olması açıkçası kimseyi şaşırtmayacaktır. Bu sayının fazla olması da aslında ligin kalitesinin bir göstergesi. Burada maç kazanabilmek, şampiyon olmak ve muvaffakiyetler elde etmek epey kolay değil. Lakin bizim kadromuzdaki hem yabancı birebir vakitte yerli oyuncularımızın kalitesi hakikaten de fazlaca üst düzeylerde.”

“AVCI, ÂLÂ BİR İNSAN”

Djaniny, teknik yönetici Abdullah Avcı’nın her şeydilk evvel düzgün bir insan olduğunu belirterek, “Hocamız her şeydilk evvel uygun bir insan, düzgün bir teknik yönetici ve sahiden hayli zeki birisi. Beşerlerle nasıl bağlantı kurabileceğini bilen ve futbolculara nasıl yaklaşması gerektiğini bilen birisi. Onunla konuşmalarımız her vakit epeyce olumlu oluyor. Ne istediğini her vakit net ve açık bir biçimde tabir eden birisi. Saha haricinde tahminen sakin birisidir hocamız lakin maçlarda bilhassa işler onun istediği üzere gitmediğinde kimi vakit sonlanabiliyor, kimi vakit bağırabiliyor. Olağan ki bu da oyuncularından en güzelini istediği için ve grubun neler yapabileceğini bildiği için epeyce olağan olan şeyler.” sözünü kullandı.

Trabzonspor taraftarlarına da ileti veren Djaniny, kelamlarını şu biçimde tamamladı:

“Son olarak Trabzonspor taraftarına küçük bir ileti vermek istiyorum. Bizler oyuncular olarak, hocalarımız ve burada çalışan herkes Trabzonspor isminin ve tartısının ne kadar büyük olduğunun farkındayız. Bizler taraftarlarımızı keyifli edebilmek için daima en güzel biçimde çalışıyoruz. Onlardan ricam bize dayanak olmaları. esasen bunu yapıyorlar fakat bizim her vakit dayanağa gereksinimimiz oluyor. Şampiyon olmak istiyorsak birlikte olmamız gerekiyor. Onların takviyesine her zamankinden de daha fazlaca muhtaçlığımız var.”