Düğün takılarını otobüste unuttular

ganka

Global Mod
Global Mod
Web sitesi
arkadasinigetir.com
Düğün takılarını otobüste unuttular Diyarbakır’da bir kamu kuruluşunda memur olarak çalışan Murat Ayman, 31 Temmuz’da Zara Ayman’la hayatını birleştirdi. Genç çift düğün daha sonrası balayı için evvel Antalya’ya akabinde Mersin’e geldi.

Mersin’de tarihi ve doğal hoşluklara sahip alanları gezen Ayman çifti, ondan sonrasında Tarsus’ta bulunan Eshab-ı Kehf’e giderek buradaki kutsal yeri ziyaret etti.

Zara ve Murat Ayman çifti, akabinde Eshab-ı Kehf-Tarsus seferini yapan Mersin Büyükşehir Belediyesi Tarsus Taşıma Küme Amirliği’nde hizmet veren otobüse bindi.

Tarsus merkez Demirkapı mevkiine gelindiğinde genç çift otobüsten indi. Otobüsün hareket etmesinden kısa bir süre daha sonra öbür yolcular, içerisinde ziynet eşyalarının da bulunduğu çantayı fark etti ve sürücüye teslim etti.

Araç sürücüsü Ahmet kuvvetli, çantayı inançlı bir noktaya alarak, sefer bitiminde Büyükşehir Belediyesi Tarsus Taşıma Küme Amirliği garaj kısmında tutanakla güvenlik gorevlilerine teslim etti.

İKİLİ ÇANTALARI TESLİM EDİLDİ

Büyükşehir Belediyesi’nde otobüs sürücüsü olarak nazaranv yapan Ahmet kuvvetli, “Eshab-ı Kehf seferini yaptığım esnada, aracıma binen arkadaşlarımızın kent kartları yoktu. Yabancı olduklarını söylemiş olduler. Ben de yardımcı oldum kart konusunda. Demirkapı’da yolcularımız indi. İndiği esnada çantaları araçta kaldı, öbür hassas vatandaşlarımız araçta çantanın kaldığını bana söylemiş olduler. Ben de güvenlik bakılırsavlisi arkadaşlarıma teslim ettim. Telefon numaralarına ulaştık ve şu anda çantalarını teslim ettik” dedi.

EVVEL ISTIRAP, daha sonra MEMNUNLUK YAŞADILAR

Çantalarını otobüste unuttuktan daha sonra büyük hüzün yaşadıklarını belirten Murat Ayman ise şunları söylemiş oldu:

* Düğünden daha sonra eşimle tatile gelmiştik. Tatilimizi Antalya ve Mersin’de geçirelim dedik. Mersin’e geldik, ‘Eshab-ı Kehf’i ziyaret edelim’ dedik. Eshab-ı Kehf’ten, dönerken çantamızı Ahmet Bey’in otobüsünde unutmuşuz.

* Demirkapı’yı gezdiğimizde minibüse bindik, minibüste çantamızın olmadığını fark ettik. Otobüste unuttuğumuzu anladık. Minibüs sürücüsü de sağ olsun beni çabucak yetkililere yönlendirdi.

* Mersin otogarına ulaştım, ‘çantanız bizde’ dediler. Düğüne gelen dostlarımızın taktığı takılar da vardı o çantanın ortasında. O yüzden biraz telaşlandık. Sağ olsun Ahmet Beyefendi o nokta da bizi rahatlattı. Yani bıraktığımız üzere aldık çantamızı.