Duş almak istedi, mesken bu hale geldi

ganka

Global Mod
Global Mod
Web sitesi
arkadasinigetir.com
Duş almak istedi, mesken bu hale geldi Aksaray’da müstakil konutta ailesiyle bir arada yaşayan ve gaz sızıntısını fark etmeyen genç duş almak için girdiği banyoda şofbeni açınca sıkışan gaz patladı. Şiddetli patlamada meskenin duvarları yıkılırken 3 kişi yaralandı.

Olay gece yarısı Kurtuluş Mahallesi 3822 Sokakta bulunan müstakil bir meskende meydana geldi. Edinilen bilgiye nazaran, Salman ailesinin yaşadığı müstakil meskenin banyosunda bulunan tüplü şofben akşam saatlerinde gaz kaçırmaya başladı.

BOMBA ÜZERE PATLADI

Şofbenin gaz kaçırdığını fark etmeyen 18 yaşındaki Hüseyin Salman gece yarısı duş almak için banyoya girdi. Olacaklardan habersiz şofbeni açmak isteyen Hüseyin Salman’ın şofben şalterini açmasıyla müstakil konutta adeta bomba tesiri oluşturan bir patlama yaşandı.

KONUTUN DUVARLARI YIKILDI

Konutta sıkışan gazın şiddetli biçimde patlaması kararı yatak odası ve çocuk odasının duvarları yıkıldı. Patlama kararı Hüseyin Salman, annesi Lale Salman (41) ve kardeşi Abdullah Salman (17) yaralandı. Patlamanın sesiyle uyanan mahalle sakinleri durumu çabucak 112 Acil Davet Merkezine bildirdi.

HASTANEYE KALDIRILDILAR

Adeta faciadan dönülen patlamada meskenin eksiksiz yıkılmaması olabilecek bir faciayı önledi. İhbar üzerine olay yerine itfaiye, sıhhat ve polis takımları sevk edildi. Polis gruplarının güvenlik tedbiri aldığı, itfaiye takımlarının de elektrik ve gaz kesme müdahalesi yaptığı patlamada yaralılar 112 Acil Yardım takımlarınca Aksaray Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisine kaldırıldı.

Burada tedavi altına alınan yaralılardan durumu ağır olan Hüseyin Salman Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edildi.

Yaşanan olayı anlatan mahalle sakinlerinden Ramazan Sarı (48), “Çocuklar banyo yapmak istemiş. Gaz sıkışması olduğundan dolayı ateş aldıktan daha sonra bina aslına bakarsan otomatikman 2 duvarı birden yıkmış” dedi.

Polis ve itfaiye gruplarının meskende inceleme yaptığı patlamayla ilgili soruşturma başlatıldı. İHA