Eintracht Frankfurt oyuncusu Ali Akman: “Maçları hırsla ve istekle bekliyorum”

tesbih

New member
Eintracht Frankfurt oyuncusu Ali Akman: “Maçları hırsla ve istekle bekliyorum” Almanya Birinci Futbol Ligi (Bundesliga) gruplarından Eintracht Frankfurt’un Türk oyuncusu Ali Akman, mesleğine yeni bir sayfa açtığını söylemiş oldu.

Akman, Frankfurt’ta düzenlenen basın toplantısında, Bundesliga’da maçların başlamasını heyecanla beklediğini belirtti.

Alanda performansını göstermek istediğini tabir eden 18 yaşındaki oyuncu, “Ben bunun hayalini küçüklüğümden beri kuruyordum. Avrupa’da bir ekipte oynayıp, fazlaca güzel işler yapmak istiyordum. Yavaş yavaş bu noktaya geliyoruz. Kendimi her türlü geliştirmeye çalışıyorum. Maçları hırsla ve istekle bekliyorum.” diye konuştu.

Eintracht Frankfurt’ta yeterli karşılandığını anlatan Akman, “Bursaspor’dan ayrılışım nitekim hiç hoş olmadı fakat buraya geldim. Eintracht Frankfurt, kentiyle, taraftarıyla ve kulübüyle sahip çıktı. Sıkıntı vakitte bana takviye oldular. Ben de bunu hiç unutmayacağım. Buraya erken gelmenin fazlaca hoş yanları oldu. Neyle karşılaşacağımı öğrendim. Buradaki seviyeyi gözlemlemiş oldum. Her şey geride kaldı. Eintracht ailesiyle mesleğime yeni bir sayfa açıtım. Çok hoş olacak.” değerlendirmesinde bulundu.

Akman, Eintracht Frankfut’un büyük bir kulüp olduğunu ve geçmişte kıymetli genç oyuncular çıkardığını vurgulayarak, “Bunları göz önünde bulundurup, hedeflerim doğrultusunda buranın epeyce hoş bir basamak olacağını düşündüm. Çok güzel bir kulübe geldiğime inanıyorum. Geldikten daha sonra düşündüğüm şeylerin gerçekleşiyor olması, verdiğim sonucun ne kadar gerçek olduğunu gösteriyor.” tabirlerini kullandı.

Fizikî eksiklikleri bulunduğunu ve bu açığını kapatmak için hayli çalışacağını anlatan genç oyuncu, forma bahtı yakaladığında da bunu en uygun biçimde kıymetlendirecek potansiyele sahip olduğunu kelamlarına ekledi.