Ekrem İmamoğlu, İBBSK’lı atletlerle buluştu

tesbih

New member
Ekrem İmamoğlu, İBBSK’lı atletlerle buluştu İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Lideri Ekrem İmamoğlu, 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’na katılan İstanbul Büyükşehir Belediye Spor Kulübü’nün (İstanbul BBSK) ulusal atletleriyle bir ortaya geldi.
2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’na katılan İstanbul BBSK ulusal atletleri ile İBB Lideri Ekrem İmamoğlu bir ortaya geldi. Emirgan’daki Beyaz Köşk’te yapılan tertibe İstanbul BBSK Lideri Fatih Keleş, Kulüp Genel Sekreteri Fazilet Aslanoğlu ve Spor İstanbul Genel Müdürü Renay Onur ile medya temsilcileri katıldı.
Ekrem İmamoğlu, Tokyo Olimpiyat Oyunları’nda ter döken İstanbul BBSK’li güreşçiler Cenk İldem, Kerem Kamal, Osman Göçen, karateciler Serap Özçelik Arapoğlu, Uğur Aktaş, Meltem Hocaoğlu Akyol, tekvandocular Parıltı Tatar, Nafia Kuş, Hakan Reçber, judocular Mihael Zgank, Vedat Albayrak, Mihraç Akkuş, badmintoncu Neslihan Yiğit ve atlet Ertan Özkan’a berat ile çiçek takdim etti.

“OLİMPİYATLARA KATILMAK DA BAŞKA BİR BAŞARI”

Olimpiyata katılmanın kıymetine vurgu yapan İmamoğlu, “Ülkemizin formasını giymek, bayrağıyla olimpiyata katılmak bile epeyce bedelli. Evvelce ülkenin kendi ortasındaki yarış nizamından üst çıkan atletler olimpiyata gidiyordu. Lakin artık olimpiyatlara katılmak da başka bir muvaffakiyet. Öncesinde her atletin elde etmesi gereken kotalar kelam konusu. Bu tarafıyla olimpiyata gitme başarısı gösteren 14 atletimiz var. Bu sayının artmasını istiyoruz” tabirlerini kullandı.
Olimpiyatlarda alınan madalyalarda kendisini en epeyce keyifli edenin branş çeşitliliğinin varlığı olduğuna dikkat çeken Ekrem İmamoğlu, “1-2 branş üzerinden yürüyen spor külçeşidini 84 milyonluk bir ülkeyle eşleştiremiyorum. Tüm branşlarda da çıtayı üst taşımalıyız. Türkiye, ’Bütün branşlar çarpı on’ anlayışından dışarı çıkmalı. İstanbul BBSK’nin bu mevzuda lokomotif olmasını istek ediyorum” diye konuştu.