Elektrik dağıtım şirketlerine yıllık bakım planı hazırlama mecburiliği

ganka

Global Mod
Global Mod
Web sitesi
arkadasinigetir.com
Elektrik dağıtım şirketlerine yıllık bakım planı hazırlama mecburiliği Elektrik dağıtım şirketleri, elektrik gücünün kaliteli, inançlı ve daima bir biçimde gerçek ve hükmî şahısların kullanmasına sunulabilmesi emeliyle yıllık bakım planı hazırlamakla yükümlü tutuldu.

Güç Piyasası Düzenleme Heyeti’nin (EPDK) elektrik dağıtım sistemi yönetmeliğini yenileyerek Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımladı.

Buna bakılırsa, güç dağıtım şebekesinin kısmen yahut büsbütün istem dışı güçsüz kalması durumunda, sistemin kademeli olarak enerjilendirilmesine yönelik acil durum idare planları dağıtım şirketi tarafınca hazırlanacak.

Dağıtım şirketleri, acil durum idare planlarının uygulanabilirliğini ve yeniliğini korumakla yükümlü olacak. Acil durumlarda kullanılmak üzere taşınabilir jeneratörler bulunduracak.

Bu şirketler ayrıyeten şikâyetler ve dağıtım faaliyeti mevzularına ait yapılan müracaatların alınması ve karşılıklandırılması için kullanıcı hizmetleri merkezi kurmakla yükümlü olacaklar.

Şubat ayında Isparta’da ağır kar yağışı üzerine başlayan ve yaklaşık 20 bin haneyi etkileyen elektrik kesintisi yaşanmıştı.