Elif Eda Güneş, CHP’ye katıldığını duyurdu

ganka

Global Mod
Global Mod
Web sitesi
arkadasinigetir.com
Elif Eda Güneş, CHP’ye katıldığını duyurdu Mars’a gönderilen keşif aracını tasarlayan şirketin müsabakasına proje göndermesiyle yankı uyandıran ve Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay tarafınca Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda ağırlanan 20 yaşındaki Elif Eda Güneş, CHP’ye katıldığını duyurdu. Gençlere “Ülkemiz kritik bir müddetçten geçiyor” diyerek seslenen Güneş, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kelamlarını hatırlatarak, “Sözleri hem bugünün birebir vakitte geleceğimizin ışığıdır” dedi.

Yozgat’ta doğan ve Mars’a gönderilen keşif aracını tasarlayan şirketin yarışına proje göndermesiyle, köy okullarına ‘Kelebek Etkisi’ isminde proje hazırlamasıyla isminden kelam ettiren 20 yaşındaki Elif Eda Güneş, bir toplumsal medya paylaşımında bulunarak CHP’ye katıldığını duyurdu.

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun kendisine rozet taktığı fotoğrafı paylaşan Güneş, “Sizlere paylaşmaktan gurur duyduğum bir haber vermek istiyorum” diyerek yazılı açıklamada bulundu.

GENÇLERE SESLENDİ: ÜLKEMİZ KRİTİK BİR SÜREÇTE

Elif Eda Güneş, CHP’ye iştirakini şu sözlerle duyurdu:

* Ülkemizin ortasından geçtiği süreç çok kritik ve tarihi bir kıymete sahip. bu vakitte; her genç arkadaşımızın, elini taşın altına koyup ülkemizin geleceği hakkında kelam söyleme hakkının ve sorumluluğunun olduğunu düşünüyorum.

ATATÜRK’ÜN KELAMLARINI HATIRLATTI

* Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, ‘Gençliği yetiştiriniz. Onlara bilim ve kültürün olumlu fikirlerini veriniz. Geleceğin aydınlığına onlarla kavuşacaksınız. Özgür fikirler uygulamaya geçtiği vakit, Türk milleti yükselecektir’ kelamları hem bugünün birebir vakitte geleceğimizin ışığıdır.

“KILIÇDAROĞLU İLE BİRLİKTE YÜRÜMEYE KARAR VERMİŞ BULUNMAKTAYIM”

* Gelinen bu noktada, bir genç olarak aldığım sonucu sizlerle paylaşmak istiyorum…

* Bugünden itibaren; gençlere verdiği pahası ve takviyesi yakından görme imkanına sahip olduğum Cumhuriyet Halk Partisi Genel Lideri Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ile bir arada yürümeye karar vermiş bulunmaktayım.

“HER ŞEY ÇOK HOŞ OLACAK”

Bir açıklamada daha bulunan Elif Eda Güneş, “O kadar heyecanlıyım ve umutluyum ki gelecek ismine.. Kent şehir, ülke ülke dolaşıp çocuklara umut aşılamaya ve kendimi her gün geliştirmeye devam edeceğim. Her şey fazlaca hoş olacak” dedi.

“GENÇLERİ SİYASETE DAVET EDİYORUM”

* Ülkemizin daha aydınlık ve kuvvetli bir Türkiye olması için tüm gençleri din, lisan, ırk yahut parti gözetmeksizin siyasete davet ediyorum.

FUAT OKTAY İLE GÖRÜŞMÜŞTÜ

Güneş, geçtiğimiz sene Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ile görüşmüştü.

İMAMOĞLU’NA TESPİT SİSTEMİNİ ANLATMIŞTI

Güneş, geçtiğimiz haziran ayında ise İBB Lideri Ekrem İmamoğlu ile görüşmüştü. Bu görüşmeye ait Güneş, “Gizli buzlanma tespit sistemi ile ilgili belediye ile epey hoş kararlar aldık. Çok yakında daha hoş haberler ile karşınızda olacağım” demişti.