Elon Musk: ‘Şu anda bir meskenim bile yok’

Barcali

Active member
Elon Musk: ‘Şu anda bir meskenim bile yok’ Geçen günlerde, evvel Twitter’ın yüzde 9,2’lik payını alarak kısa müddetliğine şirketin en büyük hissedarı olan, akabinde toplumsal medya platformunu 43 milyar dolara büsbütün satın alma teklifinde bulunarak yesyeni bir tartışmanın fitilini ateşleyen Elon Musk artık de özel ömrüne ait bir açıklama yaptı.

Forbes’a göre 264 milyar dolarlık net servetiyle dünyanın en varlıklı insanı olan Elon Musk, TED Lideri Chris Anderson ile yaptığı röportajda servetiyle alakalı konuştu. Daha evvel kendisi hakkındaki ‘düşük vergi ödüyor’ tenkitleriyle gündeme gelen Musk, geçen yıl rastgele bir Amerikalıdan daha fazla vergi ödeyeceğini söylemişti.

“ARKADAŞLARIMIN KONUTUNDA KALIYORUM”

ShiftDelete’in haberine bakılırsa; Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, Chris Anderson’a yaptığı açıklamada iş seyahatleri kapsamında gittiği yerlerde arkadaşlarının konutundaki boş odalarda kaldığını belirterek, “Şu anda bir meskenim bile yok, sözün tam manasıyla arkadaşlarımın meskeninde kalıyorum” tabirini kullandı.

“şahsi tüketime yılda milyarlarca dolar harcıyor olsaydım şüphesiz bu fazlaca sorun yaratırdı. Lakin bu biçimde bir durum yok” diyen Elon Musk, özel bir jeti bulunmasına karşın yat sahibi olmadığını yahut gerçek bir tatil yapmadığını da kelamlarına ekledi.

Ek olarak şahsi gereksinimlerine epeyce fazla harcamadığını tabir eden Musk, “Tek istisnam var: uçak. Ancak o uçağımı kullanmazsam çalışma saatim azalır” dedi.

Ünlü milyarderin bu açıklamaları, onu yakından tanıyanların geçmişte yaptığı yorumları akla getiriyor. Müzikçi Grimes, Elon Musk’ın kimi vakit yoksulluk sonunun altında yaşadığını söylemişti. 2015 yılında, Google’ın kurucu ortağı ve bu biçimdeki CEO’su Larry Page, bir gün Musk’ın Silikon Vadisi’ni ziyareti sırasında kendisine bir e-posta gönderip “Bu gece nerede kalacağımı bilmiyorum. Yanına gelebilir miyim?” söylemiş olduğini açıklamıştı.

Öte yandan Musk, 2020’de paylaştığı bir tweette tüm mal varlığını satma sonucu aldığını ve mesken sahibi olmayacağını lisana getirmişti.

HALUK LEVENT’TEN ESPRİLİ PAYLAŞIM

Musk’ın kelam konusu açıklamasının toplumsal medyada gündem olmasının akabinde, AHBAP Derneği Lideri sanatçı Haluk Levent’ten de esprili bir paylaşım geldi. Takımı ile yaptığı toplumsal yardımlarla bilinen Levent, Elon Musk’ın açıklamasına dair bir haberi alıntılayarak, “Haydi Ahbap! Arkadaşımıza konut bulalım. @ahbap_dallas” diye yazdı.