Elvan Sözkesen, cürüm duyurusunda bulunduğu erkek tarafınca yakıldı

HoVaRDa

New member
Elvan Sözkesen, cürüm duyurusunda bulunduğu erkek tarafınca yakıldı Ordu’nun Fatsa ilçesinde yaşayan Elvan Sözkesen, daha evvel tehdit niçiniyle hata duyurusunda bulunduğu boşandığı erkek Erkan Emiroğlu’nun saldırısına uğradı. Emiroğlu, meskenine gittiği Sözkesen’in üzerine kapı önünde yanıcı unsur jel döküp ateşe verdi. Komşularının su taşıyarak müdahale ettiği Sözkesen ağır yaralandı.

Erkan Emiroğlu, bir süre evvel boşandığı Elvan Sözkesen’in yaşadığı meskene giderek ziline bastı. Kapıyı açan olmayınca Emiroğlu, Sözkesen’i beklemeye başladı.

Çocuklarını okula bıraktıktan daha sonra meskene dönen Elvan Sözkesen, dairenin önünde Emiroğlu ile karşılaştı. Erkan Emiroğlu, elindeki yanıcı unsur olan jeli, Sözkesen’in üzerine döküp ateşe verdi.

Elvan Sözkesen’in çığlıklarını duyan komşuları, yardıma koştu. Bidonlarla su taşıyarak Sözkesen’in üstündeki alevleri söndüren komşuları, 112 Acil Servis takımlarına haber verdi. Ambulansla Fatsa Devlet Hastanesi’ne kaldırılan bedeninde ikinci derece yanıklar oluşan Sözkesen, buradaki müdahalesinin akabinde Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi.

Olay daha sonrası kaçan Erkan Emiroğlu, polis tarafınca yakalanarak gözaltına alındı.

Elvan Sözkesen’in geçen günlerde Erkan Emiroğlu kendisini tehdit edince adliyeye giderek cürüm duyurusunda bulunduğu açıklandı.

Sözkesen’in komşusu Yasemin Düzgüney, yaşananları şu sözlerle anlattı:

“Bağırma seslerini duydum. Kapıya çıktım ne oluyor diye. daha sonra üste baktım bir ateş yansıması var. Ne oluyor diye seslendim. Baktım orada bayan yanıyor. Koştum meskene leğenle su aldım, üzerine döktüm. Kâfi olmadı. Kapı benim peşimden açık olunca meskene girdi. Direkt onu duşa soktuk. daha sonra su döktük. Sana ne oldu dedim. ‘Beni eski eşim yaktı’ dedi.” (ORDU/DHA)