Emre Demir’in gayesi Avrupa

tesbih

New member
Emre Demir’in gayesi Avrupa Harika Lig tarihinin en genç golcüsü Kayserisporlu Emre Demir, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bu dönem vakit zaman istikrar yakaladıkları lakin inişli çıkışlı güçlü bir dönem geçirdiklerini belirtti.

Kayserispor’un son iki yıldır ligi son sıralarda tamamladığını hatırlatan genç futbolcu, “Tabii Kayserispor’un bu duruma gelmemesi lazımdı zira Kayserispor büyük bir kulüp. Kayserispor’un her vakit birinci 10’da olması gerektiğini düşünüyorum. Önümüzdeki yıllar bunu başarabileceğimizi düşünüyorum.” sözlerini kullandı.

Yeni dönemin apayrı olacağına inandığını vurgulayan Emre Demir, “Önceki yıllarden ders alıp elimizden geleni yapacağız. Kayserispor’un ligi birinci onda bitirmesi için hatta Avrupa’ya gitmesi için var gücümüzle çalışacağız.” diye konuştu.

Emre, Kayserispor’da biroldukça teknik yöneticiyle çalıştığını ve her hocadan bir şeyler öğrendiğini lisana getirerek, hocalarının teklifleri doğrultusunda çalışmalar yaptığını, epeyce hocayla çalışmanın kendisine olumlu tarafta katkısı olduğunu kaydetti.

“HEDEFİM AVRUPA’DA OYNAMAK”

Transfer devrinde olduklarını hatırlatan Emre Demir, şu biçimde konuştu:

“Benimle ilgili de transfer haberleri çıkıyor. Büyük kulüplerden, Avrupa’dan ve bilhassa İspanya liginden önemli tekliflerin olduğunu biliyorum ancak ben şu anda Kayserispor oyuncusuyum. Burada bulunduğum müddet boyunca Kayserispor için elimden geleni yapacağım. Bu dönem Kayserispor’da kalmak istiyorum. Konsantrasyonum bu tarafta. Transferle ilgili mevzuya Lider Berna Gözbaşı ve menajerim karar verecektir. Kulübün menfaatleri doğrultusunda hareket etmemiz gerekiyor. Onların benim için en âlâ sonucu vereceğinden kuşkum yok.”

“Tabii ki benim amacım Avrupa’da oynamak.” diyen Emre, “En yanlışsız vakitte ve en gerçek biçimde Avrupa’ya gitmek istiyorum. Bir gün bunu başaracağıma inanıyorum. Burak Yılmaz ve Yusuf Yazıcı üzere ağabeylerimizin oralarda büyük başarılara imza atması bizi daha fazlaca umutlandırıyor. İnşallah ben de onlar üzere olacağım.” formunda konuştu.

Fransa liginde Lille’nin şampiyonluğunda Türk futbolcularının hissesinin büyük olduğuna değinen Emre Demir, Burak Yılmaz, Yusuf Yazıcı ve Zeki Çelik’in fazlaca güzel bir dönem geçirdiklerini anlatarak, şu tabirleri kullandı:

“Ben de onlar üzere yurt haricinde ülkemi en uygun biçimde temsil etmek istiyorum. Yusuf Yazıcı’yı epeyce beğeniyorum. Kendisiyle de daima konuşuyoruz. İnşallah ben de onun üzere güzel yerlere gelirim. İlhan Parlak abimiz hem saha ortasında birebir vakitte saha haricinde daima bizimle ilgileniyor. Genç oyuncuları hiç yalnız bırakmıyor. Biz de onun deneyimlerinden daima faydalanıyoruz.”

ULUSAL FORMA

Her Türk genci üzere kendisinin hayalinin de ulusal ekip formasını terletmek olduğunu tabir eden Emre, “Bugüne kadar alt kademelerde ulusal formayı giydim. A ulusal kadro için ise daha fazlaca çalışmam gerektiğini biliyorum. Ben de bir gün ağabeylerim üzere ulusal ekibe katkı vereceğim.” değerlendirmesinde bulundu.

Ligdeki yabancı sınırlamasının bir daha düzenlendiğini hatırlatan genç futbolcu, “Bu düzenlemeden daha sonra daha fazlaca Türk futbolcu sirkülasyonu olacak, yerli oyuncular daha fazla müddet bulabilecek. Bu sınırlamayla Türk futbolcular kendini daha fazla gösterecek. Ben de mühlet bulduğum vakti yeterli kıymetlendirmek istiyorum.” biçiminde konuştu.

Kayserispor Kulübü Lideri Berna Gözbaşı’nın hem Türk tıpkı vakitte yabancı oyuncular için hayli büyük bir paha olduğunu vurgulayan Emre Demir, şunları kaydetti:

“Çünkü herkes kendisini seviyor. Her ne olursa olsun bizimle ilgileniyor, bize dayanak oluyor. Gecesini gündüzüne katıp Kayserispor için mesai harcayan bir lider. Türkiye’nin birinci bayan lideri olarak ülke için kıymetli bir bedel. Kayserispor’un başında uzun yıllar başarılı olmasını diliyorum.”