Ertuğrul Sağlam: “Finale kalacağımıza inanıyorum”

tesbih

New member
Ertuğrul Sağlam: “Finale kalacağımıza inanıyorum” Ertuğrul Sağlam, Nuri Asan Tesisleri’nde düzenlediği basın toplantısında, Altınordu ile oynanan birinci maçta son dakikalarda yakaladıkları penaltıyı gole çeviremedikleri için avantaj kaçırdıklarını söylemiş oldu.

Futbolun ince çizgiler üzerine gidip gelen bir oyun olduğuna işaret eden Sağlam, kelamlarını şu biçimde sürdürdü:

“Maçı 1-1’e getirseydik ikinci maç için bugünden daha fazla umutlu olacaktık ancak bu fırsatı değerlendiremedik. Bizim kadromuzun kalitesi, oyuncularımızın istediği, dileği ve karakteri bu skorun üstesinden gelecek düzeydedir. Artık epeyce fazla kelama gerek yok her şey oyuncularımızın elinde. Ben oyuncularımızın cumartesi günü kendilerine yakışan oyunu alana koyacaklarına, güzel çabanın yanına hoş futbolu ekleyeceklerine ve bizi evvel finale daha sonrasında Üstün Lig’e çıkaracaklarına inanıyorum.”

Kadroda İlyas Kubilay Yavuz’un yavaşça sakatlığı bulunduğunu aktaran Sağlam, “Tomane birinci kez ekiple çalışmalara katıldı. Onun durumunu da gözlemleyeceğiz. Lakin şunu açık yüreklilikle söylüyorum, Altınordu maçında kim oynarsa oynasın herkes birbirine dayanak olacak ve bu maçı geçip finale ismimizi yazdıracağımıza inanıyorum.” tabirini kullandı.

Deneyimli oyuncu Mucahit Albayrak ise play-off birinci maçında 1-0 mağlup olduklarını hatırlatarak, “Bu sonuç bizim için berbat oldu. Cins atlamak güç üzere gözükse de ben finale ismimizi yazdıracağımıza inanıyorum. Kaliteli bir gruba sahibiz ve güzel bir taraftarımız var. Onlar için elimizden geleni yapacağız. Bu maçı kazanıp, finale çıkacağız.” formunda konuştu.

Öte yandan kırmızı-beyazlı grup, 22 Mayıs Cumartesi günü alanında Altınordu ile yapacağı rövanş maçının hazırlıklarını sürdürdü. Teknik yönetici Sağlam idaresinde futbolcular, pas çalışması ile ısınma, 4’e 4 jokerli oyun ve 5’e 5 yarı alanda oyun çalışması yaptı. İdmanda yavaşça sakatlığı bulunan Yasin Öztekin ekipten farklı koşu yaptı.