Eski hakem Selçuk Dereli, MHK’deki istifayı kıymetlendirdi

tesbih

New member
Eski hakem Selçuk Dereli, MHK’deki istifayı kıymetlendirdi Türkiye Futbol Federasyonu Merkez Hakem Şurası Lideri Serdar Tatlı’nın nazaranvi bırakmasının akabinde, koltuğa kimin oturacağı hala belirsizliğini koruyor.

Kulüpler Birliği ile TFF üyelerinin MHK konusunda toplanmasının akabinde istifa haberi geldi. Tenkitlerin odağındaki Lider Serdar Tatlı, Türkiye Futbol Federasyonu ile yaptığı görüşmenin akabinde istifa sonucu aldı.

Türk futbolunun son 20 yılında MHK, 14 sefer idarede el değiştirirken, 10 farklı isim başkanlık koltuğuna oturdu. Bu da Türkiye Futbol Federasyonu’nun nerede yanlış yaptığı sorusunu akıllara getirdi.

Eski hakem Selçuk Dereli, hususa dair görüşlerini Cumhuriyet.com.tr’ye deklare etti.

Dereli, TFF’nin idaresinde de değişikliğe gidilmesi gerektiğini vurgulayarak kelamlarına şöyleki devam etti:

“Serdar Tatlı’nın Merkez Hakem Şurası’na getiriliş formu aslına bakarsan yanlıştı. ötürüsıyla vazifeye başladığında da bu işi yapabileceği noktasında inancım yoktu ve başaramadı. Bırakması en hakikat karar. Bence Türk futbolunu bu duruma getirenlerin tamamının, bulunduğu vazifeleri bırakması lazım. TFF’nin de Türk futbolunun bu duruma gelmesinde önemli sorumluluğu var. TFF’de de bir değişikliğe gitmek lazım. Zira Türk futbolu bugün bu hale geldiyse, bunun baş sorumlusu Türkiye Futbol Federasyonu’nun başarısız atılımlarıdır. TFF’nin özerkliğiyle ilgili olarak kamuoyunda esasen önemli tartışmalar var, bu yüzden Serdar Tatlı yetmez; TFF de gitmeli. Oğuz Servan gidiyor, Yusuf Namoğlu geliyor. O gidiyor, Zekeriya Alp geliyor. O gidiyor Serdar Tatlı geliyor. Daima tıpkı isimler. Oraya bu işi yanlışsız yapacak, başarılı bir isim bulamadılar. Zira ahbap-çavuş münasebetleriyle Türk futbolunu yönetmeye çalışıyorlar. Bu işler bu biçimde olmaz.”

Bana sakın gelmeyin @TFF_Org sizinle çalışmam.

— Selçuk Dereli (@selcuk_dereli) October 21, 2021

Dereli, geçtiğimiz gün toplumsal medya hesabından attığı, “Bana sakın gelmeyin, sizinle çalışmam.” paylaşımına açıklık getirdi ve “aslına bakarsan bize gelmezler, fakat duruşumu görmelerini istedim. Ben, Türk futbolunu bu hale getiren bu zihniyet ile bir arada çalışmam. Bana Merkez Hakem Konseyi Başkanlığı teklif etseler bile, bu anlayışın olduğu bir yerde asla bulunmam. Bizim bu husustaki duruşumuz nettir. bakılırsav beklentileriyle ne duruşumuzu, ne de beklentimizi belirleriz.” sözünü kullandı.