Fatih Terim: “Benim için epeyce gurur verici bir olay”

tesbih

New member
Fatih Terim: “Benim için epeyce gurur verici bir olay” Galatasaray’a transfer oluşunun 47. yıl dönümüyle ilgili GS TV’ye açıklamalarda bulunan tecrübeli teknik adam, “Söylerken çok sıradan geliyor fakat 47 sahiden hayli. Oyuncularıma da söylemiş olduğim üzere ’İnşallah beni geçersiniz’ dedim. ’İmkansız gibi’ diye söylemiş olduler.

Kolay bir şey değil. Merhum Metin Oktay ağabeyimiz, Adana’ya gidip merhum babam kendisine, ’Oğlum sana emanet’ dediğinden bu tarafa tam 47 yıl geçmiş. Metin ağabey emaneti getirdi. Emanete düzgün baktı. Allah rahmet eylesin ona. Galatasaraylı Fatih olduk. Gerisinden evlendim, çocuklarım oldum, torunlarım oldu, teknik adam olduk.”ifadelerini kullandı.

Fatih Terim ayrıyeten şunları söylemiş oldu:

“İYİ Kİ GALATASARAYLIYIM”

“Bu yılları Allah’a şükür ki epeyce istediğim yerde Galatasaray’da geçirdim. Benim için hayli gurur verici bir olay. Bir topluluğa bu kadar yıl hizmet etmek, onun bayrağını taşımak, ben oralıyım demek bunlar herbiçimde gururların en büyüğü. Âlâ ki Galatasaraylıyım, yeterli ki Galatasaray’da oynamışım, âlâ ki Galatasaray’da hocalık yapıyorum.

Ailemizle birlikte büyüyoruz hem Galatasaray ailesi de büyüyor. Beni bu vakit zarfında hatamla, sevabımla, günahımla kabul eden Galatasaray topluluğuna, Türk futbol topluluğuna lakin bilhassa Galatasaraylılara sonsuz teşekkür ederim. O kadar hoş günler geçirdik ki berbat günleri de hoş günler olarak yad ediyorum. Zira hayatta her şey daima hoş olmaz.

Ortadaki berbat anılar bile bizim için yaşanması fazlaca sıkıntı hadiseler. Teraziye baktığımızda muvaffakiyet tarafının ağır bastığının beni ayrıyeten keyifli ediyor. Yaşadığım üçgen içerisinde en kıymetli açılardan bir tanesi ailemle birlikte Galatasaray.”

“TÜM GALATASARAYLILARIN EMEĞİ VAR”

“Muhakkak hayal edersiniz fakat Allah benle birlikte Galatasaray ile birlikte o denli şeyler nasip etti ki bu her beşere nasip olacak bir şey değil. O yüzden kesinlikle ki hayal etmeden bir şey olmaz. Hayal ettim, burada oynayacağım, burada kaptan olacağım. Bunların hepsini yaptım.

Düşündüğümüzün de üstünde bir muvaffakiyet hanemizin olduğu hayli açık. Onun için burada gönlüm epey rahat. Bugün dünyada Galatasaray tanınıyorsa tüm Galatasaraylıların bunda emeği vardır. Bu da beni en epeyce memnun eden bir şey. Biz de bu muvaffakiyetin bir kesimi olduk. Bunu tek başıma yapmadım. Biroldukça arkadaşım, Galatasaraylı var.

Hepsine teşekkür ederim. Benim hayallerimin hududu yok tahminen lakin onun bile düşünürken kimi vakit üstünde şeyler oldu burada. Çok şükür ne kadar bunlar övünsek az” diye konuştu.”