Fenerbahçe Teknik Yöneticisi İsmail Kartal açıklamalarda bulundu

tesbih

New member
Fenerbahçe Teknik Yöneticisi İsmail Kartal açıklamalarda bulundu Slavia Prag gayreti hakkındaki görüşleriyle kelamlarına başlayan İsmail Kartal, “Buraya Fenerbahçe olarak kendimizi taraftarımıza affettirmek için geldik. Güzel uğraş ederek tipi geçebilme planlarımız var. İnşallah Fenerbahçe’ye yakışır bir oyun ve uğraşla çeşidi geçen taraf oluruz ve taraftarlarımızı keyifli ederiz. Fenerbahçe’nin alana bir karakter koyacağını ve tipi geçebilmek için tüm opsiyonlarımızı uygulayabileceğimizi söylüyorum. Hamle çizgisinde 3 oyuncumuzun olması bizim için kıymetli ve kıymetli. Ön tarafta elimiz kuvvetli. Oyuncuları en yeterli biçimde değerlendireceğiz” dedi.

“ARDA ARTIK A KADRO OYUNCUSUDUR”

İsmail Kartal, Arda Güler’in son maçlardaki yükselen performansıyla ilgili olarak yöneltilen soruya, “Arda Güler, altyapıdan yetişen epey kıymetli bir oyuncumuz. Önü açık. Bu oyuncuları yeni kazanmışken çabuk kaybetmek istemiyoruz. Oynayacağı ve daha sonradan gireceği maçlar var. Onu korumak istiyorum. Onun bir referansı var. Arda, artık A ekip oyuncusudur” diye yanıt verdi.

“KIM MİN-JAE’NİN OYNAYIP OYNAYAMAYACAĞINA KARAR VERECEĞİZ”

Sakatlıkları son bulan İrfan Can Kahveci ve Kim Min-jae hakkında bilgiler veren Kartal, “İrfan Can, en azından oyunun bir kısmında fedakarlık yapacağını söylemiş oldu. Biz de takıma aldık. Kim Min-jae ise 5-6 gündür ekipten uzak. İdmandan daha sonra oynayıp oynamayacağına karar vereceğiz” diye konuştu.

“GALİBİYET ALMAK VE TİPİ ATLAMAK İÇİN GELDİK”

Slavia Prag maçının ehemmiyetinin farkında olduklarını lisana getiren Serdar Dursun, “Galibiyet almak ve çeşidi atlamak için geldik. Sorumluluğumuzun şuurundayız. Ülke puanı için epey kıymetli bir maç. Yanılgılarımızdan ders aldık. İnşallah buradan galibiyetle ayrılacağız” dedi.

“HER MAÇ BİRİNCİ MAÇIM ÜZERE OYNUYORUM”

Serdar Dursun, her maç birinci maçıymış üzere oynadığını tabir ederek, “Hocamız talih verdiği takdirde savaşıyorum. Katkı sağlamak istiyorum. Fenerbahçe’yi üst sıralara taşımak istiyorum. Ligde bu dönem istediğimiz üzere gitmedi. Fakat bu biçimde maçlar fırsat maçlarıdır. Kendini tahminen de affettirme maçlarıdır. Burada yemin etmişliğimiz var. Allah’ın müsaadesiyle çeşidi geçeceğiz” diye konuştu.