Fenerbahçe’de gündem Okay

tesbih

New member
Fenerbahçe’de gündem Okay Gustavo ve Sosa ile yollarını ayırmayı planlayan Fenerbahçe, ulusal futbolcu Okay Yokuşlu’yu transfer gündeminin birinci sırasına koydu. Sarı-Lacivertliler, 27 yaşındaki futbolcuyu takımına katmak için Celta Vigo’ya teklif götürmeye hazırlanıyor. F.Bahçe’nin, deneyimli oyuncuyu satın alma opsiyonuyla kiralamak istediği öğrenildi. Luiz Gustavo’nun satılmasıyla elde edilecek gelirin bir kısmının Okay transferine ayrılması planlanıyor. Ayrıyeten idarenin, F.Bahçe ile 1 yıl daha kontratı olan Sosa ile görüşüp karşılıklı anlaşarak vedalaşacağı bildirildi. Arjantinli futbolcuyla ülkesinin grubu Estudiantes ilgileniyor.

BİRİNCİ ADAY BENITEZ

Emre Belözoğlu daha sonrası teknik yönetici arayışlarını sürdüren F.Bahçe’de bu vazife için sürpriz bir isim gündeme geldi. Sarı-Lacivertlilerin, dünyaca ünlü teknik yönetici Rafael Benitez ile ilgilendiği öğrenildi. İspanyol hocanın menajerinin bu hafta ortasında İstanbul’a gelip idareyle görüşeceği kaydedildi.

DAVİD LUİZ ATAĞI

Stoper sınırına destek yapacak F.Bahçe, Arsenal’den ayrılan David Luiz’le ilgileniyor. İngiltere medyasında, 34 yaşındaki futbolcunun bundan daha sonraki mesleğine Sarı-Lacivertlilerde devam edebileceği belirtiliyor. Öte yandan İtalyan takımı Genoa, geçen dönem kiraladığı Zajc’ın bonservisini almak için F.Bahçe’ye 3 milyon Avro teklif etti.

‘SONUNA KADAR GİDELİM’

Euro 2020 hazırlıklarını Almanya kampıyla sürdüren A Ulusal Futbol Takımı’nda Okay Yokuşlu, “Turnuvanın hem kendimiz tıpkı vakitte ülkemiz ismine ne kadar kıymetli olduğunun farkındayız. Önümüzde tek odaklanmamız gereken İtalya maçı. Kümeye âlâ bir başlangıç yapıp, turnuvanın devamını en güzel biçimde getirmek istiyoruz. Kendimize epey güvenen bir grubuz, alana çıktığımızda kadro arkadaşlarıma olan itimadım, hocamıza itimadımız tam. Çok güç bir turnuva olacak. Gönül ister ki sonuna kadar gidelim. Adımlarımızı sindire sindire ilerlersek daha sağlıklı olacağını düşünüyoruz. Öncelikli amacımız kümeden çıkmak, daha sonra adım adım yaklaşık dört maç daha sonra finale ulaşıyorsunuz. O adımları emin adımlarla geçebilirsek gidebileceğimiz yere kadar gideceğiz” dedi. Yokuşlu, “Şenol Güneş, her insanın hayli takdir ettiği, başarılı, kendini kanıtlamış bir hoca biz de genç takım ile birlikte onunla birlikte olmaktan epeyce memnunuz. Kamp ortasında birbirimizle bağlantı halinde olmayı olumlu hava oluşturmayı, iş çalışmaya gelince de bunu büyük bir disiplinle yapmamızı bize aşıldı” diye konuştu. Ulusal futbolcu, mesleğiyle ilgili “Ne olacağını ben de bilmiyorum. Gelecek hakkında plan yapmak yerine buraya konsantre olmak istiyorum. Vakit zaman ilgilenenler, konuşulanlar oluyor fakat bununla menajerim Batur Altıparmak ilgileniyor” dedi.