Fenerbahçe’de Mesut Özil, kampta açıklamalarda bulundu

tesbih

New member
Fenerbahçe’de Mesut Özil, kampta açıklamalarda bulundu Fenerbahçe’nin dünyaca ünlü Türk asıllı Alman futbolcusu Mesut Özil, grubunun Topuk Yaylası kampında FBTV’ye açıklamalarda bulundu.

Kadroya geçtiğimiz dönemin devre içinde katılan Özil, Fenerbahçe’ye geliş sürecini anlattı:

“Başkanımızla diyalog olarak epeyce düzgünüz. Ortamızda hiç bir sorun yok. Her vakit Fenerbahçe’ye gelmek istiyordum, Fenerbahçeliyim. Konuşmalar oldu. Ne istediğini, ekip olarak neler başarabileceğimizi anlattı. Kadro olarak yani, o değerli. Sonuçta rastgele bir futbolcu da olsan, kim olursan ol, kendin bir şeyler başaramazsın. Grup olarak, bir aile olarak belli bir şeyler kurarsanız bu biçimde o muvaffakiyete ulaşabilirsiniz. Lider da bu adımları söylemiş oldu. Beni inandırdı. O yüzden Fenerbahçe’deyim ve fazlaca memnunum.”

“HEDEFİM FENERBAHÇE İLE ŞAMPİYONLUK YAŞAMAK”

32 yaşındaki futbolcu, fit ve sağlıklı olduğunu belirtti:

“Fenerbahçe’ye geldiğimde yüzde yüz konsantre değildim. Corona vardı, ‘Transferim olacak mı, olmayacak mı?’ konusu vardı. Gelince huzura kavuşmuştum lakin maalesef sakatlandım. Bu dönem kampında, ekiple birinci andan beri buradayım. Elimden geldiğince kendimi güzel hazırlamaya çalışıyorum. Alanda elimden geleni de yapacağım. Futbolcu olarak esasen her vakit hazır olmalısın. Fit ve sağlıklıyım. Yüzde yüz hazırım. Ben geldiğimde Fenerbahçe olarak güç bir periyottan geçtik. Değerli olan ekipte huzurun olması.

Ekipte herkes memnun ve huzurlu. Yüzler gülüyor. bu biçimde devam edersek, sakatlık şayet olmazsa, bu dönem epeyce kuvvetli bir Fenerbahçe goreceksiniz. Gayem Fenerbahçe ile şampiyonluk yaşamak. Bir de kendi stadımızda oynadığımızda o atmosferi yaşamak istiyorum. Futbolcu olarak elimden geleni yapacağım, kadroya yardım edeceğim. İnşallah sonunda Allah da nasip ederse topluluğumuza ikram etmek istiyoruz. Topluluğumuz şampiyonluğu bekliyor. Elimden geldiğince savaşacağım ve topluluğumuza şampiyonluğu ikram edeceğiz.”

“CANER İLE HOŞ ANLARIMIZ OLUYOR”

Mesut Özil, kampın gidişatını kıymetlendirdi:

“Antrenmanlar epeyce düzgün gidiyor. Hocamız geldi. Oyun stilini bize iletiyor, nasıl oynatmak istediğini. Herkes epey olumlu bakıyor. İdmanlar her vakit kamp geçirdiğinizde epeyce sert geçiyor. Hazırlığımızı yapıyoruz. İnşallah dönem sonunda da kupayı kaldırırız.

Bilhassa Caner ile fazlaca hoş anılarımız oluyor. Bugün idmanımız hafifçeti, zira son günlerde sıradan sert idmanlar yaptığımız için bugün hocamız idmanı biraz yavaşça yaptı. Herkes memnun, herkes heyecanlı, herkes her şeyini veriyor kadro için, Fenerbahçe topluluğu için. Memnunuz. Kampımızı yapıp sakatlıksız bir biçimde döneme başlamak istiyoruz.”

“HOCA EKİBİN ATAK YAPMASINI İSTİYOR”

Özil, ekibin yeni teknik yöneticisi Vitor Pereira’dan övgü dolu sözlerle bahsetti:

“Hocamız grupla fazlaca âlâ bağlantı kurabiliyor. aslına bakarsan Fenerbahçe topluluğunu, Türk futbolunu hayli yeterli biliyor. O yüzden geldiği için fazlaca memnunuz. İdmanlarda aşikâr oluyor nasıl oynatmak istediği. örneğin grubun hamle yapmasını istiyor. Bu da bizim istediğimiz zira biz Fenerbahçe’yiz. Her gruba karşı kazanmak istiyoruz. Hoca da bunu temsil ediyor. Oyunculara epey yardım ediyor, oyuncularla konuşuyor. Rastgele bir şey olduğu vakit kapısının her vakit açık olduğunu da söylemiş oldu. Çok müspet bakıyoruz. İnşallah onunla muvaffakiyete ulaşabiliriz. Oyuncu için bu epeyce kıymetli.

Kimi günler zorluk çekebilirsin; oynayan oyuncu, oynamayan oyuncu… Her oyuncuya kıymet veriyor. Herkesle tıpkı gemiye binip o gemiyle şampiyonluğa ulaşmak istiyor. O yüzden epey değerli. Fenerbahçeyiz. Her vakit, her sene şampiyonluğa oynayan bir ekibiz. Onun için önde hamle etmek lazım. Kadro olarak adımlarımızı atmamız lazım. İdmanda da her şey aşikâr oluyor. Akıllı bir hoca, ne yapacağını biliyor. Oyunculara da epey yardım ediyor. Hoş günler geçiriyoruz burada, herkes keyifli. bu biçimdece kadro olarak şampiyonluğa oynayabiliriz.

“BİZE GÜVENSİNLER”

Mesut Özil, sarı-lacivertli topluluktan takviye istedi:

“Bütün topluluğumuzdan birinci olarak bize takviye olmalarını istiyoruz. Bize güvensinler. Biz futbolcu olarak, takım olarak, tüm aile olarak elimizden geleni yapacağız. İnşallah da dönem sonunda İstanbul’da daima birlikte o şampiyonluğu kutlayacağız.”

Gurbetçi futbolcu, İstanbul’a alıştığını kaydetti:

“İstanbul’a adaptasyon süreci epey hoş geçti. Hanım aslına bakarsan evvelce İstanbul’da yaşıyordu. Kızım da esasen küçük olduğu için epeyce farkına varmadı. aslına bakarsanız arkadaşlar da aile de İstanbul’da olduğu için o hususta epeyce rahattık. Çok memnunuz, huzurluyuz. Eşim hayli dayanak oluyor. Allah razı olsun. bu biçimde bir eşim, bu biçimde bir kızım olduğu için epeyce memnunum. Çok hoş bir aile olduk. Birbirimizi destekliyoruz. Çok memnunuz.”

“İYİ OLAN KAZANSIN”

2018 yılında Almanya Ulusal Grubu’nu bırakan Özil, İngiltere ve İtalya içinde oynanacak olan EURO 2020 finalini de kıymetlendirdi:

“Açıkçası iki ekibin da yalnızca bir maçına bakmıştım. Ben İngilizleri biliyorum, İtalya’yı da tanıyorum. Evvelden hayli oynardık onlara karşı. Ben İngiltere’yi biraz daha kuvvetli görüyorum. Kuvvet olarak biraz daha önde görüyorum. Lakin taktik konusunda İtalyanları biraz daha önde görüyorum. Hoş bir maç olacak. Uygun olan kazansın.”

Özil, son olarak Fenerbahçe’nin geçtiğimiz gün tanıtılan yeni dönem formalarını yorumladı:

“Formaları fazlaca hoş buldum. Tanıtımında yer aldım. Formayı önce görme ve giyme bahtım oldu. Benim favori formam her vakit çubukludur. İnanılmaz yapmışlar. Sabırsızlıkla bekliyoruz. O formayı inşallah Kadıköy’de giyip büyük galibiyetler, zaferler yaşarız.”