Fenerbahçe’de Pereira’nın beklentilere karşılık verip veremeyeceği merak konusu

tesbih

New member
Fenerbahçe’de Pereira’nın beklentilere karşılık verip veremeyeceği merak konusu Fenerbahçe’de Lider Ali Koç idaresinin Vitor Pereira tercihi tutacak mı?

Portekizli çalıştırıcının ismini sanırım kimse aklının ucundan dahi geçirmiyordu. Zira beklentiler meslekli bir teknik yöneticinin getirileceği tarafındaydı. Koç, son yaptığı basın toplantısında üç teknik adamla görüşmeler yaptığını, bunlardan birinin kesin olacağını söylemişti. Bu üç çalıştırıcı içinde Pereira yoktu. Üç hoca son anda u dönüşü yapınca Fenerbahçe Lideri Vitor Pereira’ya sarılmış. Geriye dönüp baktığımızda Fenerbahçe, Pereira’nın bakılırsav yaptığı birinci periyodunda 22 galibiyet, 8 birliktelik ile 4 mağlubiyet hayatış, dönemi 74 puanla şampiyon Beşiktaş’ın 5 puan gerisinde ikinci sırada tamamlamıştı. Portekizli 2016 yılının ağustos ayında oynanan Monaco maçlarının akabinde Sarı-Lacivertlilerden ayrılmış ve 6 aylık periyodu boşta geçirdikten daha sonra Ocak 2017’de 1860 Münih’e imza atmıştı.

VAZİFEYE ARGÜMANLI BAŞLADI

Fenerbahçe’de bu sefer şampiyonluk ipini göğüslemeyi arzulayan Vitor Pereira, resmi internet sitesinde yayımlanan açıklamada, amaçlarını ve hislerini şu sözlerle yansıttı: “Kariyerimde neredeyse gittiğim her kulüpte zaferler ve kupalar kazandım. Fakat Fenerbahçe’de kupa kazanamadım. Artık yarım kalan bu kıssayı şampiyonluk kupaları ile taçlandırma periyodudur. İşte bu biçimde yarım kalan bu kıssa memnun bir sona kavuşacak.” Pereira’yla ilgili başlarda soru işaretleri olağan olarak fazla. Toplulukta en çok, Portekizli’nin beklentilere karşılık verip veremeyeceği merak ediliyor. Portekizli hoca epeyce hırslı ve savlı geldi. Umarım bu hırsı gruba da yansır.

SERDAR: ALİ KOÇ BANA İNANDI

Fenerbahçe’nin yeni transferi Serdar Dursun, golleriyle ekibini şampiyonluğa taşımak istediğini söylemiş oldu. Birfazlaca kulüpten teklif aldığını belirten 29 yaşındaki futbolcu, Lider Ali Koç’a teşekkür etti. Geride kalan dönemde Darmstadt formasıyla 27 gole imza atan ve Bundesliga 2’yi gol krallığıyla tamamlayan Serdar, “La Liga, Serie A, Bundesliga, İngiltere neredeyse her yerden teklif aldım. Türkiye’ye en evvel sıcak bakmıyordum fakat Fenerbahçe olunca benim için farklı oldu. Ali Koç bana epeyce inandı. Buraya oturmaya değil formayı sırılsıklam yapmaya geldim. Pes eden biri değilim. Mücadeleci bir imal var. Gollerimle grubumu şampiyonluğa taşımak istiyorum” dedi.

ŞEHMUS KRİZİ

Beşiktaş forması giyen ulusal basketbolcu Şehmus Hazer’in, Fenerbahçeli yönetici Sertaç Komşuoğlu ile görüştüğü sırada çekilen fotoğraflarının gündem yaratması üzerine, Sarı-Lacivertliler, Şehmus’la resmi olarak ilgilenildiklerini ve Beşiktaş ile görüşmelerin sürdüğünü belirtti. Beşiktaş ise “Sporcumuz yahut menajeri, müsaadesiz transfer görüşmesinde bulunamaz” açıklamasını yaptı.