Fenerbahçeli oyuncu Crespo, derbideki golüyle maça damgasını vurdu

tesbih

New member
Fenerbahçeli oyuncu Crespo, derbideki golüyle maça damgasını vurdu Miguel Crespo F.Bahçe’de kâfi forma bahtı bulamamış ve devre içinde kiralık olarak gönderilmesi gündeme gelmişti. Derbideki kazanımlar bu maçlara kadar berbat gidişatta olan ekibe, futbolcusuna, teknik adamına, liderine, idaresine, topluluğuna hayat verir. İşte üç gün evvelki G.Saray derbisi. F.Bahçe, 4 maç oynamış 3 mağlubiyet bir birliktelik almıştı. Galibiyete hasretti. Zoru bu derbiyle başardı, her şey haftalar daha sonra düzeldi. Üç puanın mimarı, bu maça kadar ekibe hiç katkı yapmamış Crespo’ydu. Portekizli 71. dakikada Sosa’nın yerine oyuna dahil olmuş, 90+4’te F.Bahçe topluluğunu sevince boğan galibiyet golüne imzasını atmıştı. O, artık kral. Futbolda devamlılık, istikrar fazlaca kıymetlidir. Crespo’nun bunu yakalaması için daha fazla çalışması gerekiyor.

GUSTAVO’DAN MÜJDELİ HABER

Olympiakos maçının hazırlıklarına başlayan Sarı-Lacivertlilere müjdeli haber Gustavo’dan geldi. Deneyimli futbolcu, sakatlığının büsbütün geçmesi kararı dün yapılan antrenmanda yerini aldı ve grupla birlikte çalıştı.

‘GERÇEK F.BAHÇELİYİM’

F.Bahçe’ye kritik bir galibiyet getiren Crespo, derbide attığı gole ve sevincine ait açıklamalarda bulunurken Arjantinli efsane Hernan Crespo’nun kendisini tebrik etmesiyle gururlandığını lisana getirdi. Crespo, “Gerçekten sıkıntı bir maçtı. Bu da fazlaca olağan zira büyük bir derbi. Âlâ hazırlanmıştık, 3 puanı aldığımız için memnunuz. Hernan Crespo nitekim büyük bir futbolcu. bu biçimdesine efsane bir futbolcudan övgüler almak benim için kıymetli. Gerçek F.Bahçeli olmam için G.Saray’a gol atmam gerektiğini maçtan öne Mesut bana söylemişti. Bunu da gerçekleştirdiğim için memnun ve gururluyum. Gerçek bir F.Bahçeli oldum” diye konuştu. Gol sevinciyle ilgili soruyu ise Portekizli oyuncu, “Gol sevincimde de şunu göstermek istedim; işime odaklıyım her vakit, bana baht geldiğinde elimden gelenin yüzde 100’ünü yapmaya çalışıyorum” biçiminde cevapladı.