Fenerbahçe’nin İngiliz stoperi Caulker’den transfer açıklaması

tesbih

New member
Fenerbahçe’nin İngiliz stoperi Caulker’den transfer açıklaması Fenerbahçe’nin bu sezonki transferlerinden Steven Caulker, basın toplantısı düzenledi. İngiliz utbolcu, sarı-lacivertlilerdeki devir, transfer süreci ve maksatları hakkında konuştu:

İşte o kelamlar:

Burada olduğum için fazlaca memnunum. Pereira disiplinli bir hoca. Bizden sıkı çalışmamızı istiyor. Şu ana kadar geçirdiğim vakitten büyük keyif alıyorum. Yeni dönem için maçları heyecanla bekliyorum.

Benim açımdan fazlaca kolay bir karar oldu. Türkiye ve Avrupa’dan teklifler vardı. Liderimizle görüştükten daha sonra azmi ve isteği gördüm. Buradaki kaliteli oyuncular, kulüp ve taraftarın büyüklüğü beni çekti. yıllardır kazanılamayan bir şampiyonluk var. Bu yıl bu başarıyı elde edeceğimizi düşünüyorum.

Alanyaspor’a teşekkür ederim. Sıkıntı vakit içinder geçirdiğim periyotta bu fırsatı verdiler. Onlar için de her vakit müspet şeyler diliyorum. Burada liderlik özelliğimi göstermek ve ekip arkadaşlarıma yardımcı olmak istiyorum.

Hangi formasyonda oynadığımız değerli değil. Her durum için hazırım. Liverpool’da daha önde oynamıştım. Maksadım hayli çalışmak. Hocanın vereceği karara her vakit hürmet duyacağız. Karar onun sonucu olacak.

İngiltere’de Liverpool-Tottenham maçlarımız vardı. 5 yıl orada oynadım. Şu anda kendimi hazır hissettiğimi söyleyebilirim. Deneyimliyim. Oyuncuların birçoğu birebir. Hangi tip oyuncu olursa olsun ben bunlarla başa çıkabileceğimi düşünüyorum. Oynamaya hazırım.

Evet biraz Türkçe biliyorum. Lakin konuşurken yanılgı yapmak istemiyorum. Bunun için İngilizce konuşuyorum. İnşallah hoş Türkçe konuşacağım ve röportajları tahminen de Türkçe yapacağım.

Attila Szalai’nin hayranıyım. Kendisini izliyordum. EURO 2020’de de takip ettim. İngiltere’ye gidecek üzere şeyler duymuştum. Lakin yeterli ki Fenerbahçe’de kendisi. Umarım bir arada oynama fırsatımız olur. Umuyorum ki birlikte Fenerbahçe’nin elde edeceği kupalara yardımcı oluruz. Yalnızca Szalai olmazı tüm oyuncu arkadaşlarımızla buna erişmek istiyoruz.

İngiltere’deyken de bu öykümden bahsetmiştim. Benim bir bağımlılık meselem vardı. Alkol ve kumar bağımlılığı beni etkiledi. Futbolumu etkiledi. Futbol dışımda kalmama niye oldu. Tabandan geri gelmek durumundaydım. Daha güzel olmak için uğraştım. Futbola odaklandım ve futbol ortasında kalmaya çaba gösterdim. Bunun için fazlaca çalıştım. Bu noktada Alanyaspor’a fırsat verdikleri için teşekkür ederim. Buradayım ve memnunum. Avrupa’ya dönmek istiyordum, Şampiyonlar Ligi görmek istiyordum. Fenerbahçe’ye geldim. Ligi kazanmak istiyoruz. Şampiyonlar Ligi’nde oynamak istiyorum. Umuyorum ki ilahın isteğiyle bu gerçekleşir.

Ben vakit içindemaya inanan biriyim. Fenerbahçe’nin geçen yıl da bana ilgisi vardı, öbür kadroların da vardı. Geçen yıl olmadı. Çağdaş Atan ile konuşma fırsatımız oldu. Kendi oyunumu da geliştirdiğimi düşünüyorum. Fenerbahçe epey âlâ bir kadro. Lakin maalesef ligi kazanamadı. Burada olduğum için epey heyecanlıyım. Fenerbahçe benim için yeni bir rekabet ortamı. Her kulübü inceledim. Fenerbahçe benim için tarih olarak da en düzgün tarihe sahip. Yeni bir tarih yazmak için de potansiyeli var olan bir kulüp. Onun için buradayım.