‘Filenin Sultanları’ İstanbul’a geldi

tesbih

New member
‘Filenin Sultanları’ İstanbul’a geldi İstanbul Havalimanı’na sabah erken saatlerde gelen atletleri epeyce sayıda kişi alkışlarla karşıladı.

Kafileyi havalimanında karşılayan Türkiye Voleybol Federasyonu Lideri Mehmet Akif Üstündağ, burada basın mensuplarına yaptığı açıklamada, “Bu ülkenin gururu oldukları için bütün topluluğum ismine oyuncularımıza teşekkür ediyorum. Bu kızlarla ne kadar gurur duysak azdır. Türk voleybolu harika şeyler yapıyor.” halinde konuştu.

A Ulusal Bayan Voleybol Grubu Başantrenörü Giovanni Guidetti, “Türkiye, bu grubun başardığı işlerden dolayı gurur duymalı. Grup her maçta sonuna kadar savaştı. İçine düştüğü sıkıntı durumlarda vazgeçmedi. Kore maçı bizim açımızdan epey daha farklı olmalıydı. Hakikaten mükemmel oynadılar. Sonuç beklemediğimiz bir biçimde yaşandı ve bunun için nitekim epey üzgünüz.” tabirlerini kullandı.

Ulusal ekibin kaptanı Eda Fazilet Dündar ise, “Çok keyifli ve gururluyuz, bunu rahatlıkla söyleyebilirim. Bunun yanında içimiz buruk zira devam edebilseydik neler olabileceğini daima hayal edebiliyoruz lakin bir daha de beşincilik daha evvel yaşanmamış bir şey. Her geçen yıl daha da ileriye gidiyoruz. Önümüz açık, inanıyorum ki bu takım daha uygunlarını başaracak. Olimpiyatlar daha güzel olabilirdi lakin bizim için makus geçmedi. Lütfen desteklerinizi esirgemeyin, bu grup en uygununu hak ediyor.” değerlendirmesinde bulundu.

Elendikleri Güney Kore müsabakasını kıymetlendiren Dündar, şunları söylemiş oldu:

“Yüz maçın 99’unu yenebilecekken tek maç bize denk geldi ve 3-2 kaybettik. Başımızda daima oynadık maçı. Müsabaka sonu ben epey berbattım. 21 yıldır voleybol oynuyorum, hiç bu kadar üzüldüğüm maç olmamıştı. Zira kaçan balık epey büyük.”

Kafileyi havalimanında karşılayan Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Halis Yunus Ersöz, kafiledeki atlet ve antrenörlere teker teker çiçek takdim etti.