Finlandiya polisinden ‘Başbakan Marin’ sonucu

acemşalı

Global Mod
Global Mod
Finlandiya polisinden ‘Başbakan Marin’ sonucu Finlandiya Başbakanı Sanna Marin’in parti görüntüleri ve olaya gelen farklı yansılar dünya gündeminden düşmezken Finlandiya polisi, görüntüler hakkında süreç başlatmayacağını deklare etti. Helsinki emniyetinden yapılan açıklamada, Marin’in görüntülerdeki davranışları hakkında üç şikayet alındığı ve görüntünün içeriği hakkında ön inceleme yapıldığı açıklandı. Müfettiş Teemu Jokinen, görüntülerde kabahat sayılacak rastgele bir davranışın görülmediğini, görüntülerle ilgili süreç başlatılmayacağını deklare etti.

NTV’de yer alan habere bakılırsa; Bir hafta içerisinde biroldukça parti görüntüsü basına sızdırılan Marin, en son makam odasında çekilen fotoğraflarıyla gündem olunca, sızan imajlar niçiniyle özür diledi.

GÖZYAŞLARINI TUTAMADI

Dün Lahti’deki pazar etkinliğinde hitap ettiği kalabalığın önünde olanlardan dolayı üzgün olduğunu belirtirken 36 yaşındaki Marin, Marin, “Bana bakılırsa o fotoğraf uygun değildi, bunun için özür dilerim. O fotoğraf hiç çekilmemeliydi fakat öte yandan o akşam aslında kayda kıymet bir şey olmadı” sözlerini kullandı. Başbakan, “Ben beşerim ve kimi vakit bu kara bulutların ortasında neşeyi, ışığı ve eğlenceyi özlüyorum” diye ekledi.