Galatasaray’da Fatih Terim ve Patrick van Aanholt, St. Johnstone imtihanı öncesinde açıklamalarda bulundu

tesbih

New member
Galatasaray’da Fatih Terim ve Patrick van Aanholt, St. Johnstone imtihanı öncesinde açıklamalarda bulundu Galatasaray’da teknik yönetici Fatih Terim ve yeni transferlerden Patrick van Aanholt, kadronun UEFA Avrupa Ligi üçüncü eleme cinsinde yarın St. Johnstone ile oynayacağı rövanş maçı öncesinde açıklamalarda bulundu.

Teknik yönetici Fatih Terim, Türkiye saati ile 21.00’de başlayacak maçta, Fernando Muslera’nın yokluğunda kalede İsmail Çipe’ye talih vereceğini deklare etti.

“POZİSYONLARI DEĞERLENDİREMEDİK”

Fatih Terim, İskoç takımı St. Johnstone’un mücadeleci bir grup olduğunu kaydetti:

“St. Johnstone’un performansı beni şaşırtmadı, maçın nasıl geçeceğini de söylemiştim. İkinci yarının başındaki kırmızı kart oyunun halini değiştirdi. Maç öncesi fikirlerimde yanılmadığımı gördüm. Çok çaba eden, temaslı oyunu fazlaca uygun oynayan bir grup. Yalnızca Muslera’yı kaybetmemiz ve 10 kişi kalmamız, değerli bir dezavantaj. bu biçimde maçların anahtarı birinci 10-15 dakikadır. Biz o müddet ortasında 2-3 net durum bulduk lakin bunları değerlendiremedik, onları değerlendirseydik buraya farklı bir avantajla gelebilirdik.”

“ATMOSFER HAREKETLİ VE HEYECANLI OLACAK”

Terim, İskoçya’daki maçın %100’lük seyirci kapasitesi ile oynanacak olmasını kıymetlendirdi:

“Enteresan bir başlangıç yaptık. Bir tek biz full kapasite oynayamıyoruz, inşallah biz de bir gün full kapasite oynarız. Bizim lehimize olacak kimi şeyler bizde yok. Rakiplerimiz birinci kere full oynayacaklar. Ben lig maçlarını seyrettim, full değildi. Artık full. Atmosferin hayli hareketli ve heyecanlı olacağı kesin. Buralarda epey maç oynadım. Ateşli bir taraftar olacak. Buna da alışkınız. Bunlar bizi hiç bir vakit korkutmuyor, bunlar futbolun ortasındaki hoş şeyler. Umarım tribündeki bu hoşluklar alana da yansır.”

“SICAĞA ALIŞTIK, BURADA ÜŞÜYORUZ”

Fatih Terim, ülkede havanın soğuk bulunmasına değindi:

“En değerli değişiklik, aşağı üst 20 derece fark var. Ben kabanlayım. 40 derecelerden geldik, bir insanı şaşırtabilecek derecede iklim farklılığı var. bu biçimde değişimlerde insanın bedeni da şaşırır. O kadar sıcağa alıştık ki, burada hayli üşüyoruz. İklim farklılığı inşallah etkilemez.”

“SÜREKLİ FALCAO’YU SORUYORSUNUZ”

Terim, Falcao’nun takıma alınmaması ile ilgili şunları söylemiş oldu:

“Sürekli Falcao’yu soruyorsunuz. Ben de ısrarla karşılık veriyorum. Takımda yoksa, bir niçini vardır. Sebep demeyelim, teknik bir karar diyelim. Bu daha yanlışsız olur.”

VAN AANHOLT: “KENDİ OYUNUMUZU OYNAYACAĞIZ”

Yeni transfer Patrick van Aanholt, kadroya alıştığını söz etti:

“Takıma düzgün adapte olduğumu ve kondisyon durumumun düzgün olduğunu düşünüyorum. Birinci maça göre farklı bir maç olacak, nasıl oynadıklarını biliyoruz, biz kendi oyunumuzu oynayacağız. Kendi oyunumuzu oynayıp, nazaranceğiz. Galatasaray’la yılın başından beri görüşüyorduk, uzun bir müddetçti. Şu anda burada olduğum için memnunum.”

Van Aanholt, Galatasaray’da olmaktan keyifli olduğunu söylemiş oldu:

“Ocak’tan bu yana Galatasaray’la görüşüyorum. Galatasaray üzere büyük bir kulüpten teklif gelince doğal olarak etkilendim. Buradayım, memnunum.”